Jak zdobyć powerbank?

Poznawaj Lublin i zbieraj naklejki - powerbanki czekają!

Ta podróż będzie okazją do kompleksowego odkrywania Lublina! To doskonała propozycja na dłuższy pobyt turystyczny w mieście albo odkrywanie swojego miasta w wakacje. Podpowiadamy, jak w przyjemny i owocny sposób zdobyć 30 naklejek.

1 | Rodzina z Lublina

W grupie raźniej, ale z rodziną najlepiej! Możecie wziąć udział w akcji zespołowo i zgarnąć nagrody.

 • Zielone naklejki “Smakosza”

Rodzinna wyprawa na lody Portofino, to doskonały pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia. Jeśli szukacie smaków, które pokochają też wasze dzieci, zajrzyjcie do Zielonego Talerzyka, gdzie czeka na was menu skomponowane z lokalnych składników.

 • Niebieskie naklejki “Spacerowicza”

Dzieciom warto opowiadać o miejscu, w którym mieszka. Dlatego polecamy ciekawy i przygotowany dla całych rodzin spacer z LubLublin – idealny nie tylko dla przyjezdnych, ale też mieszkańców.

 • Czerwone naklejki “Kustosza”

Świetna zabawa czeka na was w Regionalnym Muzeum Cebularza, gdzie organizowane są interaktywne warsztaty tego wypieku. Ciekawym doświadczeniem może być też pokonanie 207 schodów na taras widokowy Wieży Trynitarskiej i podziwianie miasta z najwyższego punktu na Starym Mieście. Udajcie się też do Muzeum Wsi Lubelskiej, żeby dowiedzieć się jak dawniej żyli ludzie na wsiach w regionie. Na popołudnie możecie zaplanować sobie warsztaty w Teatrze im. H. Ch. Andersena.

 • Morskie naklejki “Kolekcjonera”

Prawdziwą skarbnicą książek i książeczek dla każdego jest Sklepik Kulturalny w Centrum Spotkania Kultur. My polecamy też wyprawę w poszukiwaniu lokalnych produktów w sklepie “Cebularz” przy Rynku 8.

 • Pomarańczowe naklejki “Atlety”

Jeśli aktywny wypoczynek z rodziną, to w orzeźwiających klimatach. W wakacje sprawdza się Słoneczny Wrotków, czyli kompleks basenów pod chmurką. Dobrą propozycją na deszczowe dni są pokoje zagadek Let Me Out, gdzie w grupie pogłówkujecie nad rozwiązaniem zadanej wam łamigłówki.

2 | Dla melomanów

3 | Bądź turystą we własnym mieście!

Każdy, kto kocha muzykę, zakocha się także w Lublinie. A miłość ta może zaowocować świetną zabawą i zdobyciem świetnych gadżetów miejskich.

 • Niebieskie naklejki “Spacerowicza”

O najpiękniejszych historiach, również tych związanych z lubelskimi muzykami, opowiedzą doświadczeni przewodnicy miejscy z PTTK Lublin.

 • Fioletowe naklejki “Przybysza”

Miejscem, które bezpośrednio nawiązuje do postaci związanej z muzyką jest Hotel Wieniawski, nazwany tak na cześć braci Wieniawskich – pianisty Józefa i skrzypka Henryka.

 • Zielone naklejki “Smakosza”

W muzycznym klimacie pozostawi was także restauracja Trzy Romanse zlokalizowana w Hotelu Wieniawskim.

 • Czerwone naklejki “Kustosza”

Najlepsze musicale i recitale znajdziecie w Teatrze Muzycznym. Miłośnicy muzyki poważnej powinni przyjrzeć się repertuarowi Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego. Kameralne koncerty, recitale i spotkania muzyczne to także stały punkt impresaryjnego Teatru Starego. A wielkie widowiska z zespołami i artystami światowej klasy zobaczycie w Centrum Spotkania Kultur!

 • Pomarańczowe naklejki “Atlety”

Po muzycznych uniesieniach polecamy wypoczynek w kompleksie Aqua Lublin.

 • Morskie naklejki “Kolekcjonera”

Wydarzenia muzyczne pozostawiają wspomnienia. Te zaś warto pielęgnować. Polecamy zatem płyty z nagraniami koncertów, które odbyły się w Teatrze Starym.

Kto nie ma planów na wakacyjny wyjazd, może śmiało poczuć się jak turysta i odkrywać własne miasto!

 • Niebieskie naklejki “Spacerowicza”

Jak odkrywać Lublin, to może nie do końca konwencjonalnie. Zachęcamy do gry miejskiej, w której odkryjecie Lublin z mapą. Organizatorem jest Manufaktura Turystyki.

 • Zielone naklejki “Smakosza”

Restauracja Ansaldo to miejsce, które nawiązuje do dawnych tradycji lotniczych Lublina. Można tu zobaczyć na ścianach archiwalne zdjęcia, a nawet części samolotów!

 • Czerwone naklejki “Kustosza”

Jak zwiedzać Lublin od podszewki to od sztandarowych zabytków. Pierwsze niech będzie Muzeum Narodowe w Lublinie, mieszczące się na lubelskim zamku (z donżonem i Kaplicą Trójcy Świętej), a także Państwowe Muzeum na Majdanku, upamiętniające ofiary dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Polecamy skorzystanie z touru z przewodnikiem. Lubelska Trasa Podziemna to propozycja dla chcących poznać historię miasta wiek po wieku.

 • Pomarańczowe naklejki “Atlety”

Relaks w parze, z przyjaciółmi lub z rodziną zapewni Aqua Lublin – baseny, zjeżdżalnie i sauny, to wszystko czego potrzebujecie! Emocje sportowe po lubelsku zapewni wam Motor Lublin.

 • Morskie naklejki “Kolekcjonera”

Książki, gadżety, wydawnictwa dla dzieci i wiele innych ciekawych rzeczy znajdziecie w Sklepiku Teatralnym CSK.

4 | Lublin dla seniora​

Aqua Lublin
Teatr Stary

Sezon Lublin ma też ciekawą ofertę dla seniorów.

 • Niebieskie naklejki “Spacerowicza”

Zwiedzanie miasta nie musi zawsze odbywać się piechotą. Atlas Travel oferuje przyjemne przejażdżki meleksami. Podczas podróży po mieście można usłyszeć ciekawe historie o zabytkach i wydarzeniach, które przez wieki miały tu miejsce.

 • Zielone naklejki “Smakosza”

Miła atmosfera i artystyczny sznyt to cechy charakterystyczne restauracji Qulturalna. Tradycyjne dania czerpiące z lubelskich przepisów oferuje z kolei restauracja Perliczka przy Rynku starego Miasta.

 • Czerwone naklejki “Kustosza”

Wizyta w Domu Słów to podróż sentymentalna do sztuki drukarstwa i introligatorstwa, a także czasów PRL i walki o wolność słowa. Miłośników historycznych tajemnic zafascynuje Piwnica Pod Fortuną i jej malowidła ścienne. Z kolei wystawa w Ośrodku “Brama Grodzka – Teatr NN” będzie doskonałym sposobem na poznanie historii mieszkańców przedwojennego Lublina.

 • Pomarańczowe naklejki “Atlety”

W ramach aktywnego odpoczynku polecamy spacer wzdłuż kwietnych alejek Ogrodu Botanicznego UMCS.

 • Morskie naklejki “Kolekcjonera”

Ciekawe wydawnictwa historyczne oferuje Atlas Travel. Można je zakupić przed lub po wycieczce meleksem. Swoje pamiątki sprzedaje także Ogród Botaniczny UMCS.

5 | Intensywny city break

6 | Poleć Sezon zagranicznym znajomym!

Pobyt w Lublinie warto wykorzystać na sto procent. Podpowiadamy jak.

 • Fioletowe naklejki “Przybysza

Dłuższy pobyt musi być komfortowy. Na nocleg warto więc wybrać Hampton by Hilton – hotel położony przy centrum, a jednocześnie w dogodnym punkcie komunikacyjnym.

 • Czerwone naklejki “Kustosza”

Zwiedzanie najlepiej zacząć od absolutnych “must visit”. Takim miejscem będzie Zamek Lubelski i mieszczącym się w nim Muzeum Narodowe w Lublinie wraz z wystawami stałymi, donżonem i fenomenalną Kaplicą Trójcy Świętej. Kolejne atrakcje lubelskie podziemia, a zatem prowadząca staromiejskimi piwnicami Lubelska Trasa Podziemna i niezwykle tajemnicza Piwnica Pod Fortuną – miejsca, które przez wieki były świadkami rozwoju miasta. W planie zwiedzania warto zawrzeć też Wieżę Trynitarską z muzeum sakralnym i tarasem widokowym. Na wieczory najlepiej zaplanować sobie spektakl lub koncert w Centrum Spotkania Kultur, już we wrześniu fantastyczne sztuki w Teatrze Osterwy lub Teatrze Starym.

 • Morskie naklejki “Kolekcjonera”

Lokalne produkty i miejskie gadżety można dostać w Centrum Inspiracji Turystycznej przy Jezuickiej 1-3 prowadzonym przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Tam też każdy turysta otrzyma informacje na temat miasta.

 • Zielone naklejki “Smakosza”

Strzałem w dziesiątkę będzie restauracja w hotelu Hampton by Hilton – spokojna i przytulna, serwująca dania kuchni europejskiej. Dobry pomysł to także Restauracja Żydowska Mandragora, która podaje dania oparte na wiekowych przepisach kuchni żydowskiej.

 • Niebieskie naklejki “Spacerowicza”

Szeroki wybór spacerów oferuje Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin w programie “Poznaj Lublin z Przewodnikiem”.

 • Pomarańczowe naklejki “Atlety”

Zwiedzanie nie musi wiązać się tylko ze spacerami. Można też nieco zmienić perspektywę i wsiąść na rower. Wycieczki rowerowe po Lublinie i regionie organizuje Garden Bike Lublin. Wieczorny relaks zafunduje kompleks wodny Aqua Lublin.

Macie obcojęzycznych znajomych, którzy chcą odwiedzić Lublin. Mamy też propozycję dla nich!

 • Fioletowe naklejki “Przybysza”

Hotel Arche Lublin oferuje zaciszne i prywatne pokoje oraz apartamenty.

 • Niebieskie naklejki “Spacerowicza”

Martin’s City Tours ma dla głodnych Lublina ciekawą propozycję kompleksowej, całodniowej wycieczki. Całość prowadzona jest w języku angielskim i przedstawiona oczami obcokrajowca.

 • Zielone naklejki “Smakosza”

Miłe miejsce z wyborną lokalną i europejska kuchnią? Restauracja Kulturalna w hotelu Arche Lublin. Inna propozycja to Zielony Talerzyk, czyli restauracja z sezonowym menu opartym o regionalne składniki.

 • Czerwone naklejki “Kustosza”

Zagranicznym gościom z pewnością znane jest Państwowe Muzeum na Majdanku. Muzeum oferuje zwiedzanie z przewodnikiem, również w języku angielskim. Ciekawostką mogą by też Podziemia Browaru Perła, gdzie można dowiedzieć się więcej o tradycjach browarniczych Lublina, a przy okazji skosztować tutejszych specjałów. Na koniec Wieża Trynitarska z pięknym widokiem na Stare Miasto z wysokości 40 m.

 • Pomarańczowe naklejki “Atlety”

Lublin to też zielone obszary na obrzeżach miasta. Lokalną naturę można poznać wybierając się na spływ kajakowy Prawiedniki – Zalew Zemborzycki z KAJAKI.lublin.pl. A po wysiłku relaks – również nad Zalewem Zemborzyckim, na Słonecznym Wrotkowie.

 • Morskie naklejki “Kolekcjonera”

Informacje o mieście i regionie, a także pamiątki, mapy i książki znaleźć można w informacji turystycznej przy Krakowskim Przedmieściu 6 prowadzonej przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

Sprawdź ofertę według kategorii