Niepospolita

Niepospolita

Niepospolita Restauracja i Koktajlbar – II Rzeczpospolita na talerzu i w kieliszku, odwołuje się do dawnej kuchni polskiej tradycyjnej z okresu międzywojnia, czyli lat 20 i 30 XX wieku. Powstała z pasji do historii, kultury, oraz kuchni okresu II RP, w powiązaniu z dobrym smakiem.

Przyjmuje Gości w Sali z barem w stylu art-deco, z kanapami obitymi stylowym zielonym welurem oraz łukami wedle projektów inspirowanych sztuką z II RP. Sala ta jest na parterze zabytkowej kamienicy przy lubelskim Rynku. Naszą dumą, w tej Sali, jest odnowiony przez nas przedwojenny kredens, którego legenda sięga wprost do przedwojennego Belwederu, trzeba zwrócić uwagę, na inkrustowane syrenki w drzwiczkach tego pięknego mebla.

Czekamy na Gości też w dużym ogródku letnim, oraz w Sali klubowej na piętrze. Jest to sala, której ściany wypełnione są starymi gazetami, zdjęciami i plakatami z przedwojennego Lublina.

Niepospolity koktajlbar łączy w sobie nowoczesność z odkrywaną na nowo historią polskiego barmaństwa. Autorskie koktajle jak i oryginalne receptury z okresu II RP łączą się w Niepospolitej w nietuzinkową mieszankę, która profesjonalnie podana intryguje i pobudza zmysły naszych Gości.

Niepospolita kuchnia to współcześnie serwowane specjały kuchni polskiej z okresu międzywojnia. Opierając nasze przygotowania do stworzenia menu na autentycznych recepturach z przed około stu lat poczyniliśmy szerokie studia pochylając się nad wieloma przepisami.

Letnie menu to kolejna odsłona naszych badań historycznych, z zakresu gastronomii w obrębie ogólnopolskiej historii kulinarnej, ale przede wszystkim tradycji lokalnej, której przepisami się inspirujemy. Obecne menu to wynik współpracy z niezwykłym młodym człowiekiem. Nasz Szef Kuchni – Ivan Bondarenko, używa składników lokalnych, bliskich, ekologicznych, czy nawet robionych, zbieranych, suszonych przez nas.

Mając w ogromnym poszanowaniu historię polskiej gastronomii, historię kuchni naszego regionu, inspirując się współczesnymi trendami w kwestii serwowania dań, zapraszamy Państwa w niepospolitą wyprawę do niepospolitej – naszej kuchni. Niepospolita to autentyczność, bez kompromisów. Jesteśmy jedyną restauracją w Lublinie z autentycznym menu z epoki do której się odwołujemy. Nie udajemy, robimy wszystko co w naszej mocy, żeby zaciekawić historią przedwojennej Polski naszych Gości. Organizujemy spotkania z wykładami o historii przedwojennego barmaństwa i gastronomii. Zapraszamy grupy pasjonatów (retro dziewczyny, grupy rekonstrukcyjne) z którymi współpracujemy min przy sesjach zdjęciowych. Na naszej stronie FB prowadzimy ciekawy kącik przedwojennych zdjęć, przepisów i ciekawostek.

Logo Niepospolita
Adres:
Rynek 18
Rezerwacje:

Telefonicznie lub mailowo

Telefon:
Strona www:
Kuchnia:
regionalna, polska
Dania wegetariańskie
Dania wegańskie
Ogródek
Przyjazna zwierzętom
Przyjazna dzieciom
Dla niepełnosprawnych
Własny parking

Charakterystyczne cechy lokalu

Niepospolita

Oryginalne koktajle

„Niepospolity koktajlbar łączy w sobie nowoczesność z odkrywaną na nowo historią polskiego barmaństwa. Autorskie koktele i oryginalne receptury z okresu II RP łączą się w Niepospolitej w nietuzinkową mieszankę”.

Niepospolita

Przedwojenne menu

Jedyne miejsce z autentycznymi daniami z epoki, do której się odwołuje czyli II RP, poparte starymi antykwarycznymi książkami kucharskimi z naszej kolekcji.

Klimat dawnych lat

Rynek Starego Miasta, dwie sale w różnym stylu i ogródek, a także uśmiechnięta i profesjonalna obsługa.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji

przystawka – tradycyjne danie serwowane w oryginalny autorski sposób.
zupa, jaką serwowano w Galicji przed wojną.
z tatarem z szyjek rakowych. Zupa którą można znaleźć w każdej przedwojennej książce kucharskiej, crème de la crème przedwojennej kuchni polskiej.
duszone w aromacie brandy i palonych ziaren kolendry, podane z tradycyjnymi na Lubelszczyźnie kluskami gryczanymi i zapieczone z lokalnym serem bursztyn.
deser z lokalnego koziego sera.

Galeria

Aktualności

Restauracje intensywnie pracują, aby ten przedświąteczny i świąteczny czas był wyjątkowy. W ich ofercie znajdziecie propozycje cateringów świątecznych, spotkań opłatkowych, śledzików firmowych oraz specjalnie przygotowane na ten czas menu.