Marcin Turski

Marcin Turski
Lublinianinem jestem z urodzenia i zamiłowania. Z wykształcenia biologiem. Na co dzień pracuję w Instytucie Agrofizyki PAN. Jako przewodnik turystyczny jestem zrzeszony w Kole Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK w Lublinie. Wolne chwile poświęcam na turystykę, geografię regionalną oraz fotografię. Jestem autorem artykułów w periodykach takich jak „Poznaj Swój Kraj”, „Spotkania z Zabytkami” czy „Gazeta Horyniecka”, które ilustruję własnymi zdjęciami. Fotograficzne inspiracje czerpię z dorobku dawnych mistrzów obiektywu. Nie tylko poprzez naciskanie spustu migawki… Na swoich spacerach zapraszam turystów do odbycia fotograficznej przygody.
Języki:
polski

Trasy

Zapraszam na niezwykły spacer ulicami lubelskiego Śródmieścia. Wędrówkę będącą połączeniem tradycyjnej przechadzki z fotograficznym plenerem, w trakcie którego przeniesiemy się do czasów, kiedy pierwsi mistrzowie obiektywu uwieczniali na kliszach piękno starego Lublina.
Trasa ma kształt pętli rozpoczynającej się i kończącej w Lublinie – Zemborzycach, przy ulicy Cienistej, na moście nad Bystrzycą. Liczy około 3,5 kilometrów spaceru w scenerii nadbystrzyckich łąk, tam gdzie dolina naszej lubelskiej rzeki sprawia wrażenie dzikiej i jeszcze nieokiełznanej. Gdzie z porannej mgły wyłoni się typowo „hartwigowska” wierzba. A błotnistą drogą przemknie grupka wędrowców…