Knajpiane życie Józefa Cz.

Knajpiane życie Józefa Cz.

Postać Józefa Czechowicza jest jedynie pretekstem do opowiedzenia o mieście i jego dziejach, dotyczących „cyganerii lubelskiej” oraz miejscach związanych z procesem twórczym, a z pewnością niekojarzących się z poezją (knajpy, restauracje i cukiernie).

Przewodnik przebrany w strój z epoki, aktor amator animujący uczestników i wchodzący z nimi w interakcję oraz narracja połączona z recytacją, to szczególne wyróżniki spaceru. Po tym spacerze Lublin z pewnością zostanie odkryty przez uczestników na nowo.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
3,6 km
Liczba osób:
od 10 do 40
Cena:

od 10 zł za osobę

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Łukasz Fiuta

Łukasz Fiuta

Jako historyk z wykształcenia i przewodnik turystyczny z zamiłowania, nieustannie na nowo zachwycam się Lublinem. Swoją przygodę ze spacerami tematycznymi rozpocząłem jako prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” w 2014 roku. Impulsem i inspiracją do tego była proza lubelskiego pisarza Marcina Wrońskiego. Przez kilka ostatnich lat udało mi się także, pogłębić wiedzę o Lublinie międzywojennym. Dodatkowo jestem zaangażowany w projekt – Lubliniarnia, w ramach którego zrodził się pomysł na spacery tematyczne z pogranicza poezji i gastronomii, okraszone wątkami kryminalnymi – „Knajpiane życie Józefa Cz”.

Telefon:
605 389 934