Majdanek - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1941-1944) - j. angielski

Majdanek - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1941-1944) - j. angielski

Opowieść o funkcjonowaniu obozu to historia okrucieństwa i nieludzkich aktów, ale jest to także opowieść o niezwykłej sile człowieczeństwa, walce o przetrwanie i nadziei mimo wszystko.

Obóz koncentracyjny Lublin, potocznie zwany Majdankiem, był drugim co do wielkości obozem nazistowskim w okupowanej Europie. Założony w 1941 roku funkcjonował do dnia wyzwolenia Lublina w lipcu 1944 roku. Na terenie dzisiejszego Państwowego Muzeum częściowo zachowana została zabudowana obozu z barakami więźniarskimi, magazynami, bunkrem z komorami gazowymi oraz budynkiem krematorium.

Spacer po terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady na Majdanku dotyczy najczarniejszych kart historii Europy. Celem zwiedzania tego miejsca jest nie tylko poznanie dziejów zbrodni, ale przede wszystkim uhonorowanie pamięci jej ofiar. Opowieść o funkcjonowaniu obozu to historia okrucieństwa i nieludzkich aktów, ale jest to także opowieść o niezwykłej sile człowieczeństwa, walce o przetrwanie i nadziei mimo wszystko.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Zwiedzanie dostępne jest dla osób powyżej 13. roku życia
  • Dostępność oferty dla grup:
    • 1-10 osób: 350 zł
    • 10-20 osób: 450 zł
    • 20-30 osób: 500 zł

Informacja o trasie

Język:
angielski, herbrajski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
Długość trasy:
1 km
Liczba osób:
od 1 do 30
Cena:

od 350 zł za grupę

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Alon Benach

Alon Benach

Na co dzień jestem wychowawcą i nauczycielem języków. Posiadam bogate doświadczenie edukacyjne zdobyte podczas lat pracy w terenie – w szkołach, klubach młodzieżowych oraz jako koordynator ds. Młodzieży w izraelskiej Federacji Młodych Studentów i Pracowników. Przewodnikiem jestem od wielu lat. Zajmuje się tematyką historii i kultury Żydów na Lubelszczyźnie. Moje zainteresowanie historią polską i polsko-żydowską prowadzi do próby promowania komunikacji międzykulturowej i nauki w polskiej sferze żydowskiej. W ramach swojej pracy współpracowałem z Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce oraz Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, a obecnie pracuję dla lubelskiej firmy turystycznej Rootka.

Adres e-mail: