Majdanek - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady

Majdanek - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady

Opowieść o funkcjonowaniu obozu to historia okrucieństwa i nieludzkich aktów, ale jest to także opowieść o niezwykłej sile człowieczeństwa, walce o przetrwanie i nadziei mimo wszystko.

Obóz koncentracyjny Lublin, potocznie zwany Majdankiem, był drugim co do wielkości obozem nazistowskim w okupowanej Europie. Założony w 1941 roku funkcjonował do dnia wyzwolenia Lublina w lipcu 1944 roku. Na terenie dzisiejszego Państwowego Muzeum częściowo zachowana została zabudowana obozu z barakami więźniarskimi, magazynami, bunkrem z komorami gazowymi oraz budynkiem krematorium.

Spacer po terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady na Majdanku dotyczy najczarniejszych kart historii Europy. Celem zwiedzania tego miejsca jest nie tylko poznanie dziejów zbrodni, ale przede wszystkim uhonorowanie pamięci jej ofiar. Opowieść o funkcjonowaniu obozu to historia okrucieństwa i nieludzkich aktów, ale jest to także opowieść o niezwykłej sile człowieczeństwa, walce o przetrwanie i nadziei mimo wszystko.

Informacje praktyczne:

  • Zwiedzanie dostępne jest dla osób powyżej 13 roku życia.

Informacja o trasie

Język:
polski, angielski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 3 godzin
Długość trasy:
1 km
Liczba osób:
od 1 do 30
Cena:

od 350 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Joanna Krauze

Joanna Krauze

Jestem absolwentką politologii, judaistyki i psychologii komunikacji społecznej. Lublinianką z wyboru serca oraz edukatorką i przewodniczką z powołania, pasji i poczucia obowiązku. Członkinią Stowarzyszenia „Studnia Pamięci”, współpracowniczką Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Jako stypendystka izraelskiego MSZ część studiów odbyłam w Tel Awiwie. Na co dzień pracuje w biurze turystycznym ROOTKA. Oprowadzam także po miejscach pamięci, m.in. Państwowym Muzeum na Majdanku i Muzeum – Miejscu Pamięci w Bełżcu. W wolnych chwilach realizuje projekty edukacyjne dotyczące historii, dziedzictwa i pamięci o Żydach lubelskich. Współpracowałam z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce, Państwowym Muzeum na Majdanku oraz Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej. Podczas swoich spacerów chciałabym przybliżać i wyjaśniać historię oraz dziedzictwo żydowskie Lubelszczyzny.