Święci i błogosławieni Lublina

Święci i błogosławieni Lublina

Wyruszcie szlakiem osób świętych i błogosławionych, które były związane z Lublinem. Nie będzie to jednak kolejny spacer o podniosłym charakterze a ukazania osób świętych i błogosławionych, takimi, jakimi były na co dzień.

Swój spacer nazwałam „Święci i błogosławieni Lublina”, i chciałabym przedstawić w nim osoby świętych i błogosławionych, związanych z naszym miastem, w sposób, który daleki jest od tradycyjnej kościelnej hagiografii. Przede wszystkim, uwzględniłam w spacerze zarówno postacie patronów – czy to samego miasta (św. Antoni), czy też jego świątyń (św. Michał), jak też osoby, fizycznie z Lublinem związane, tu uczące się i pracujące, przy czym nie zawsze są to święci i błogosławieni oficjalnie wyniesieni na ołtarze. Uwzględniłam też osoby, zmarłe w powszechnej opinii świętości.

Zależy mi na kompleksowym ujęciu tej tematyki, na ukazaniu moich bohaterów na tle całokształtu czasów, w jakich żyli. Chciałabym również zaprezentować je jako osoby pełne energii i wigoru, dalekie od papierowych stereotypów, w dalszym ciągu pokutujących w ogólnej mentalności. Trasa spaceru prowadzi przez centrum miasta. W programie przewidziałam wstęp do kilku najważniejszych kościołów tego obszaru.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
ponad 3 godziny
Długość trasy:
Liczba osób:
do 30
Cena:

200 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Agata Witkowska

Przewodnik Inspiracji Agata Witkowska

Urodziłam się w Lublinie. Jestem absolwentką historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i ochrony dóbr kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako przewodnik pracuję od 2011 roku. Oprowadzam turystów również po innych miastach mojego regionu. W swojej pracy kładę nacisk na zagadnienia, związane z moim wykształceniem, czyli architekturę, sztuki piękne, rzemiosło, a także ochronę dziedzictwa kulturowego.

Telefon:
691 854 376
Adres e-mail: