Wędrowanie po magicznych opowieściach

Wędrowanie po magicznych opowieściach

To zarówno spacer, jak i spektakl na żywo. Wędrując ulicami miasta, poznajemy jego historię według prowadzonej trasy, a uczestnicy są widzami, gdy przewodnik zamienia się w opowiadacza legend lubelskich i zabiera ich w podróż w czasie.

Mój autorski spacer, który prywatnie realizuję od paru lat, zawsze spotyka się z pozytywnymi emocjami i na długo zapada w pamięci.

Charakterystyczną cechą spaceru jest kultura żywego słowa, czyli sposób prowadzenia narracji. Uczestnik nie jest zanudzany setkami dat, a buduje sobie obraz Lublina na podstawie wspomnień, opowieści, własnych przeżyć, a także tekstów literackich. Jest to opowieść budowana setkami lat kultury tego miasta, ale pokazana w formie spektaklu i cytatu. W spacerze nie znajdą się charakterystyczne słowa „w tym budynku żył i mieszkał…”, a bardziej można usłyszeć „zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, jak z tej kamienicy wychodzi Kochanowski i mówi…”.

Dodatkowy klucz, który jest uwzględniony podczas spaceru, to dotykanie wielu płaszczyzn, które składają się na historię Lublina – kultury sacrum, profanum, legend, przypowieści, a także zwykłych miejskich mitów. Podczas naszego spaceru odkrywamy historie tragiczne i zabawne. Dramatyczne i rubaszne. Każdy przystanek to nie informacja historyczna, a spotkanie z historią.

Rzadko spotyka się przewodników, którzy pokazywaliby miasto tekstem literackim, opowieścią czy historią mówioną. A ten spacer jest właśnie na tych trzech elementach zbudowany.

Informacje praktyczne:

  • Oferta dostępna cały tydzień po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

 

Informacja o trasie

Język:
polski, angielski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
2 km
Liczba osób:
od 5 do 40
Cena:

od 250 zł za grupę

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Konrad Kowalski

Konrad Kowalski

Od prawie 10 lat jestem związany z lubelską kulturą jako aktor, animator oraz tancerz ognia. Byłem organizatorem takich festiwali jak Festiwal Fantastyki Falkon, Miasto Poezji czy Carnaval Sztukmistrzów itp. Lublinem pasjonuję się od czasów studenckich. Na co dzień prowadzę własną Agencję Artystyczną i gram teatr jednego aktora. Specjalizuje się w pracy teatralnej i warsztatowej z młodzieżą. W Lublinie urzeka mnie czar opowieści i legend, które nieprzerwanie żyją i otaczają mieszkańców miasta. Taki Lublin pokazuję na swoich spacerach.
Byłem przewodnikiem programu „Spacer z duszą”, pracownikiem Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, a także prezesem Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Lublin to moje „miasto święte, miasto przeklęte”, w którym najbardziej kocham mgłę o piątej nad ranem, w której można zobaczyć Wędrowca z poematu Czechowicza.

Telefon:
781 393 047