Żydzi w Lublinie - tradycje religijne w codziennym życiu (j. angielski)

Żydzi w Lublinie - tradycje religijne w codziennym życiu (j. angielski)

Opowieści o zwyczajach i tradycjach umiejscowione w historycznej przestrzeni, przywołujące przedwojenną atmosferę żydowskiego Lublina.

Życie codzienne członków przedwojennej społeczności żydowskiej Lublina w dużej mierze wyznaczane było przez ściśle określone reguły wiary. Rytm dnia, tygodnia, roku oraz cykl życia podlegał rytuałom wynikającym z nakazów religii i tradycji. Podczas spaceru po terenie dawnej dzielnicy żydowskiej przewodnik opowie m.in. o tym jak świętuje się szabat, co to jest bar micwa, jak wygląda ceremonia ślubu i pogrzebu oraz jakie są najważniejsze święta w kalendarzu liturgicznym. Opowieści o zwyczajach i tradycjach umiejscowione zostaną w historycznej przestrzeni, przywołując tym samym przedwojenną atmosferę żydowskiego Lublina. Spacer rozpocznie się pod Zamkiem, gdzie niegdyś znajdowało się centrum żydowskiego życia w Lublinie. Trasa będzie wiodła przez uliczki i zakamarki, w których znaleźć można do dziś ślady dziedzictwa, a zakończy się w synagodze znajdującej się w gmachu dawnej Uczelni Mędrców Lublina.

Informacje praktyczne:

  • Wejście do synagogi w budynku Uczelni Mędrców Lublina dodatkowo płatne wg cennika na recepcji hotelu Ilan (ok. 10 zł/os.).

Informacja o trasie

Język:
angielski, herbrajski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 3 godzin
Długość trasy:
3 km
Liczba osób:
od 1 do 30
Cena:
  • 1-10 osób: 350 zł
  • 10-20 osób: 450 zł
  • 20-30 osób: 500 zł
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Alon Benach

Alon Benach

Na co dzień jestem wychowawcą i nauczycielem języków. Posiadam bogate doświadczenie edukacyjne zdobyte podczas lat pracy w terenie – w szkołach, klubach młodzieżowych oraz jako koordynator ds. Młodzieży w izraelskiej Federacji Młodych Studentów i Pracowników. Przewodnikiem jestem od wielu lat. Zajmuje się tematyką historii i kultury Żydów na Lubelszczyźnie. Moje zainteresowanie historią polską i polsko-żydowską prowadzi do próby promowania komunikacji międzykulturowej i nauki w polskiej sferze żydowskiej. W ramach swojej pracy współpracowałem z Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce oraz Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, a obecnie pracuję dla lubelskiej firmy turystycznej Rootka.

Adres e-mail: