O Sezonie Lublin

Co zobaczyć w Lublinie latem, czyli Sezon Lublin 2024

Urlop w Lublinie? Spędź go, podejmując wyzwanie i biorąc udział w grywalizacji! Akcja Sezon Lublin to z jednej strony spotkanie z historią, legendą, naturą i kulturą, a z drugiej – doświadczanie miasta przez dobrą i niebanalną zabawę. Oferta jest dedykowana mieszkańcom i turystom, a dzięki swojej różnorodności pozwala poznać Lublin od podszewki. 

Kogucik na Wieży Trynitarskiej

Co robić w Lublinie?

Jeśli planujesz pobyt w Lublinie, to spokojnie – nudy nie będzie. Zapraszamy do grywalizacji! Atrakcje w Lublinie to muzea, warsztaty, galerie, ciekawe restauracje, aktywny wypoczynek i spacery z przewodnikami. Ale najpierw perełka – Dworzec Metropolitalny Lublin. To nowość na mapie miasta, która przyciąga designem. Gdy tylko zwiedzisz nowy dworzec, Lublin otworzy się przed Tobą z szeroką ofertą spędzania wolnego czasu.

Nie zapomnij odwiedzić Muzeum Narodowego w Lublinie, gdzie znajduje się wystawa “Tamara Łempicka – ponad granicami”, biegnącej staromiejskimi piwnicami Lubelskiej Trasy Podziemnej czy unikatowej Piwnicy pod Fortuną, pokrytej freskami świeckimi. Jeśli chcesz zagłębić się w historię przedwojennych losów mieszkańców Lublina, zajdź do Ośrodka “Brama Grodzka – Teatr NN”. A może warsztaty? W Lublinie znajdziesz je w Domu Słów – Izbie Drukarstwa, Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury, Domu Koziołka Lubelskiego albo Regionalnym Muzeum Cebularza.

City break w Lublinie z Sezonem Lublin

Te i wiele więcej miejsc znajdziesz w ofercie, którą zgromadziliśmy w ramach akcji Sezon Lublin 2024. Są atrakcje dla dzieci, na przykład kreatywny warsztat malowania na płótnie w PIGCASSO Lublin, dla dorosłych, dla lubiących niespieszne zwiedzanie i dla tych, którzy żyją, żeby wypoczywać aktywnie. Wstąp więc do Aqua Lublin, a gdy będzie gorąco na Słoneczny Wrotków przy Zalewie Zemborzyckim na wypoczynek z atrakcjami wodnymi. Jeśli lubisz adrenalinę, pomyśl o zupełnie bezpiecznym, ale ekscytującym Paintaballu Laserowym Marina. A potem zajrzyj do Areny Lublin, żeby zwiedzić Centrum Historii Sportu, gdzie znajdziesz koszulki, puchary i inne gadżety związane z lubelskim sportem.

Gdzie zjeść w Lublinie?

Lublin to zarówno smaki świata, jak i te regionalne, spotykające się na styku kultur. Warto sprawdzić, co oferują Miejsca Inspiracji – Wytrawny Bistro, Perłowa Pijalnia Piwa, Klubokawiarnia Ostro czy restauracja Kulturalna w Hotelu Arche. To tu znajdziesz lokalne potrawy, nierzadko z nowoczesnym twistem. A jeśli będziesz w Muzeum Wsi Lubelskiej nie zapomnij stołować się w Karczmie Kocanka!

Atrakcje w Lublinie z  nagrodami

W tym roku Sezon Lublin to 50 Partnerów, którzy prezentują ofertę kulturalną, rekreacyjną, gastronomiczną i przewodnicką. Za skorzystanie z ich usług będzie można otrzymywać naklejki, których komplet wyklejony poprawnie w karnecie przełoży się na odbiór nagród! Za 10 naklejek czeka na uczestników bawełniana kosmetyczka z pięknym, unikatowym znakowaniem. Natomiast za 25 naklejek będzie można odebrać zestaw supertrwałej parasolki z systemem anty-wind i bidonu – również z unikalnym znakowaniem.

O Sezonie Lublin

Sezon Lublin to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. Od tamtej pory rokrocznie pozwala mieszkańcom Lublina i turystom w niecodzienny sposób odkrywać historię, piękno i tajemnice miasta. Sezon Lublin ma formę akcji promocyjnej, w której eksponowana jest stała oferta Partnerów, przygotowana zarówno dla odwiedzających miasto turystów jak i mieszkańców Lublina.

Poznaj szczegóły akcji Sezon Lublin i wejdź do gry