O sezonie

Sezon Lublin

Setki wydarzeń dedykowanych mieszkańcom i turystom, które pozwolą poznać Lublin od podszewki. Sezon Lublin to nie tylko spotkanie z historią, legendą, naturą i kulturą, ale również doświadczanie miasta poprzez dobrą i niebanalną zabawę.

Zdjęcie z pokazu pt. Pożar w zamtuzie

Sezon Lublin to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. Od tamtej pory rokrocznie pozwala mieszkańcom Lublina i turystom w niecodzienny sposób odkrywać historię, piękno i tajemnice miasta.

Podczas 10 dni trwania wydarzenia uczestnicy mają okazję wziąć udział w spacerach z przewodnikiem, aktywnych formach wypoczynku wykorzystujących infrastrukturę sportową i zasoby naturalne miasta, questach i grach miejskich, a także zwiedzaniu największych atrakcji Lublina — nie zawsze dostępnych dla wszystkich zwiedzających.

Sezon Lublin kierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta i turystów. Każdy, bez względu na wiek czy wachlarz zainteresowań, znajdzie tu coś dla siebie. W programie nie brakuje imprez rodzinnych i aktywności dla seniorów. Znaleźć można także wydarzenia dla sympatyków biegania, kajaków czy wypadów rowerowych. Nie zawiedzie się ani miłośnik rywalizacji w grach i zawodach sportowych, ani najbardziej zagorzały fan miejskiej gawędy. Również tropiciele idealnych kadrów czy smakosze kuchni regionalnej nie odejdą z kwitkiem!

Celem wydarzenia jest promowanie Lublina zarówno wśród turystów, jak i wśród samych mieszkańców. Podczas Sezonu Lublin swoją ofertę prezentują przedstawiciele lokalnej branży turystycznej – przewodnicy miejscy, instytucje kultury, fundacje i stowarzyszenia, podmioty zarządzające atrakcjami turystycznymi, obiekty sportowe, a także lubelscy przedsiębiorcy związani z turystyką. Jest w czym wybierać!

Sezon Lublin to również wydarzenie o wymiarze symbolicznym. Jego obwieszczenie późną wiosną jest jednocześnie otwarciem sezonu największych imprez kulturalnych Lublina, które każdego roku przyciągają setki tysięcy przyjezdnych. Doświadczanie miasta wszystkimi zmysłami to najlepszy sposób na jego poznanie, a Sezon Lublin to doskonała okazja, aby dogłębnie zrozumieć istotę tradycji i kultury miasta.

Sezon Lublin 2020 wirtualnie

Sytuacja epidemiczna, która zastała nas w 2020 roku, nadała tegorocznej, 9. edycji Sezonu Lublin nieco inny charakter. W trosce o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców wydarzenie odbędzie się wirtualnie. Partnerzy Sezonu Lublin zaprezentują swoją ofertę w formie nagrań wideo, zachęcając do odwiedzenia Lublina w najbliższej przyszłości i skorzystania z ich usług.

Czego możecie się spodziewać? Pięknych ujęć miasta, zarysu historii, które rozpalą waszą ciekawość, a także garści informacji praktycznych. Zachęcamy do obejrzenia materiałów i zainspirowania się nimi do wizyty w Lublinie – Mieście Inspiracji.