Poprzednie edycje

Spis edycji Sezonu Lublin

Sezon Lublin 2020 wirtualnie

Sytuacja epidemiczna, która zastała nas w 2020 roku, nadała 9. edycji Sezonu Lublin nieco inny charakter. W trosce o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców wydarzenie odbyło się wirtualnie. Partnerzy Sezonu Lublin zaprezentowali swoją ofertę w formie nagrań wideo, zachęcając do odwiedzenia Lublina w najbliższej przyszłości i skorzystania z ich usług.

Czego można było się spodziewać? Pięknych ujęć miasta, zarysu historii, które rozpalą waszą ciekawość, a także garści informacji praktycznych. Zachęcamy do obejrzenia materiałów i zainspirowania się nimi do wizyty w Lublinie – Mieście Inspiracji.

Wszystkie filmy można obejrzeć na profilu YouTube Turystyczny Lublin.

Sezon Lublin 2019

Sezon Lublin 2019 był wyjątkowy. Odbywał się bowiem w roku jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, pod hasłem „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”!

W ciągu 10 dni dni trwania Sezonu Lublin, mieszkańcy i turyści mogli bezpłatnie skorzystać z bogatej oferty turystycznej Lublina. Dzięki współpracy z blisko czterdziestoma partnerami uczestnicy odwiedzili zarówno najsłynniejsze, jak i te mniej znane obiekty turystyczne miasta oraz wzięli udział w licznych spotkaniach, prelekcjach, warsztatach, spacerach i aktywnościach sportowych.

W przygotowanej ofercie pojawiły się m.in. zagadki z audioprzewodnikiem, łamanie kodu Jana Matejki w jednym z escape roomów, warsztaty kuchni litewskiej czy zwiedzanie Bazyliki oo. Dominikanów. Wśród atrakcji  można było znaleźć wiele ofert przeznaczonych dla najmłodszych. Nie zabrakło także aktywności, które przyciągały fanów rekreacji. Spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, piesze oraz biegowe, a także warsztaty żeglarskie.

Sezon Lublin 2018

Rok 2018 to jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Siódma edycja Sezonu Lublin odbyła się więc pod hasłem „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”!

Podczas 10 dni trwania Sezonu Lublin, mieszkańcy i turyści mogli lepiej poznać ofertę turystyczną miasta. Do wyboru było blisko 280 różnorodnych i bezpłatnych imprez. Piesze wycieczki, spływy kajakowe, spacery tematyczne i warsztaty przybliżały niezwykłe postacie, zabytki czy nie odkryte dotąd miejsca. Gry miejskie, questy czy warsztaty odkrywały przed ich uczestnikami inspirujący Lublin. Jak co roku oferta obfitowała także w wydarzenia rodzinne, warsztaty dla dzieci i masę innych atrakcji.

Sezon Lublin 2017

W 2017 roku Lublin świętował Wielki Jubileusz 700-lecia nadania Praw Miejskich. Sezon Lublin poprzez swoje imprezy, nawiązywały do tego znaczącego wydarzenia w dziejach Lublina. Przywoływał znamienitych lublinian, idee i dzieła.

Szósta edycja Sezonu Lublin, przyniosła aż 300 powodów, by przekonać się o tym, że Lublin inspiruje bogatym dziedzictwem, zachwyca unikalnymi zabytkami, ma wiele fascynujących historii do opowiedzenia i smaków do skosztowania. Turyści oraz mieszkańcy miasta mieli okazję uczestniczyć w podróży w głąb miasta. W bogatej ofercie znalazły się wycieczki rowerowe, spacery tematyczne czy spływy kajakowe. Uczestnicy wydarzeń mieli także okazję zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych, odwiedzić zabytki, zapoznać się z ofertą lubelskich muzeów i instytucji. Jak co roku, nie zabrakło także atrakcji zaplanowanych dla najmłodszych.

Sezon Lublin 2016

Sezon Lublin 2016 pokazał, że Lublin jest miastem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Jako Miasto Inspiracji, może poszczycić się nie tylko bogatą historią, licznymi zabytkami oraz muzeami ale także swoją kameralną atmosferą, pyszną kuchnią oraz walorami przyrodniczymi.

Turyści oraz mieszkańcy miasta, mogli uczestniczyć w co najmniej 290 wydarzeniach organizowanych podczas piątej edycji Sezonu Lublin. W ciągu 11 dni odbyły się liczne warsztaty, spotkania i wystawy. Uczestnicy wydarzeń mogli: odbyć podróż w czasie podczas wyprawy zabytkowym trolejbusem, wybrać się na jeden z wielu spacerów tematycznych czy spróbować swoich sił podczas próby „ucieczki” z escape roomu. W tej edycji nie zawiodła także aktywna strona Sezonu. Marsze na orientację, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i piesze pozwoliły na aktywne spędzenie czasu, a przy okazji poznanie bogactwa i piękna przyrody Lublina i jego okolic.

Sezon Lublin 2015

W roku 2015 odbyła się czwarta odsłona Sezonu Lublin. Podczas tej edycji wydarzenia, mieszkańcy miasta oraz przyjezdni turyści mieli okazję uczestniczyć w licznych imprezach, warsztatach oraz spacerach, ukazujących walory turystyczne naszego miasta. W ciągu 10 dni Partnerzy Sezonu Lublin zaprezentowali swoje oferty przybliżając tym samym dziedzictwo kulturowe miasta, jego zabytki oraz liczne atrakcje. Rokrocznie program wydarzenia wzbogacany jest o kolejne punkty, dzięki czemu oferta turystyczna Lublina staje się lepiej rozpoznawalna i ciekawsza.

Uczestnicy tegorocznego Sezonu Lublin mieli okazję poznać m. in. najstarsze zabytki Wzgórza Zamkowego, Muzeum Wsi Lubelskiej czy Lubelską Trasę Podziemną. Dla szukających aktywnego wypoczynku nie zabrakło spływów kajakowych czy wycieczek rowerowych malowniczymi dolinami. Miłośnicy lotnictwa mieli natomiast okazję przyjrzeć się z bliska Portowi Lotniczemu Lublin.