Fortyfikacje Lublina

Fortyfikacje Lublina

Czy budowa murów obronnych była kosztowna? Jak długo powstawały i gdzie dziś znajdziemy ich ślady? Na te i wiele innych pytań odpowiem wam podczas mojej wycieczki śladami lubelskich fortyfikacji. Zapraszam serdecznie.

W czasie spaceru poznamy budowle forteczne miasta i związane z nimi ciekawostki. Zobaczymy m.in. wieżę obronną na Zamku Lubelskim, Bramę Grodzką i Krakowską pełniące niegdyś funkcje warowne oraz basztę półokrągłą. Odwiedzimy też mało znane zaułki Starego Miasta, by odnaleźć relikty murów obronnych. Niegdysiejszy wygląd obwarowań i zamku zobrazują nam zabytkowe obrazy w kościele ojców Dominikanów oraz mural z panoramą XVII-wiecznego Lublina. Każdy uczestnik spaceru otrzyma schematyczny plan przedstawiający dawny przebieg murów miejskich.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
Liczba osób:
od 1 do 25
Cena:

120 zł – 1,5 godz.
160 zł – 2 godz.

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Łukasz Miazek

Przewodnik Inspiracji Łuykasz Miazek

Z wykształcenia jestem geografem. Posiadam uprawnienia pilota wycieczek oraz przewodnika po Lublinie, woj. lubelskim, Roztoczańskim Parku Narodowym i Muzeum na Majdanku. Od kilkunastu lat z entuzjazmem, pasją i uśmiechem pracuję jako pilot wycieczek i przewodnik turystyczny oraz przy organizacji turystyki. Prowadzę działalność gospodarczą (Fabryka Turystyki). Jestem zrzeszony w Lubelskim Stowarzyszeniu Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze”.

Telefon:
798 773 613