Lublin śladami Chrześcijaństwa wschodniego

Lublin śladami Chrześcijaństwa wschodniego

To spacer po Lublinie, który pozwala odkrywać zarówno znane, jak i zapomniane ślady pozostawione przez Polaków, Greków, Ukraińców, Rosjan i innych wyznawców Kościołów wschodnich na przestrzeni 700 lat historii Lublina. 

Jan Paweł II powiedział kiedyś, że Chrześcijaństwo oddycha dwoma płucami: wschodnim i zachodnim. Tak było i jest również w Lublinie, który jako miejsce spotkania kultur, od zarania swych dziejów był domem Chrześcijan różnych wyznań i obrządków. Podczas spaceru poznamy miejsca związane z historią i teraźniejszością Kościoła Prawosławnego i Greckokatolickiego oraz miejsca, w których widoczne są kulturowe  wpływy tych tradycji religijnych. Trasę rozpoczniemy przy Soborze Przemienienia Pańskiego, po czym udamy się w stronę śródmieścia, by odkrywać zarówno znane, jak i zapomniane ślady pozostawione przez Polaków, Greków, Ukraińców, Rosjan i innych wyznawców Kościołów  wschodnich na przestrzeni 700 lat historii Lublina.

Informacje praktyczne:

Koszt oprowadzania w języku angielskim:

  • do 10 osób – 175 zł
  • powyżej 10 osób – 350 zł

*Uczestnicy sami pokrywają koszty związane z ewentualnymi biletami wstępu.

Informacja o trasie

Język:
polski, angielski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
Czas trwania:
do 3 godzin
Długość trasy:
4 km
Liczba osób:
od 1 do 30
Cena:

do 10 osób – 100 zł powyżej 10 osób –  200 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Marek Duda

Przewodnik Inspiracji Marek Duda

Jestem absolwentem studiów historycznych na UMCS, licencjonowanym przewodnikiem beskidzkim, pilotem wycieczek i przewodnikiem lubelskim. Na co dzień pracuję w Państwowym Muzeum na Majdanku. Urodziłem się w Lublinie i w tym mieście mieszkam całe życie, dlatego pokazywanie jego uroków daje mi ogromna radość i satysfakcję.

Szczególnie interesuję się historią Lublina pod okupacją niemiecką, losami lubelskich Żydów oraz dziejami wyznań chrześcijańskich.
Telefon:
504 043 570