Wspólnie wySTARTujmy w Lublin!

Wspólnie wySTARTujmy w Lublin!

Zapraszam na niezwykły spacer ulicami lubelskiego Śródmieścia. Wędrówkę będącą połączeniem tradycyjnej przechadzki z fotograficznym plenerem, w trakcie którego przeniesiemy się do czasów, kiedy pierwsi mistrzowie obiektywu uwieczniali na kliszach piękno starego Lublina.

Ich dzieła, wyciągnięte z archiwów, bibliotek, starych albumów, są doskonałym punktem wyjścia do snucia opowieści: o mieście, jego historii, zabytkach, a nade wszystko o ludziach, którzy wnosząc wkład w rozwój lubelskiej kultury, pozostawili spuściznę będącą bezcenną ikonograficzną skarbnicą wiedzy. Popatrzymy zatem na miasto oczyma m.in. Wiktorii Sierocińskiej, Stefana Kiełszni, Edwarda Hartwiga, Józefa Czechowicza, bardziej znanego jako poeta niż fotograf. Tematem spaceru będzie ich fotograficzny dorobek, ale także Lublin, jaki zastali i utrwalili.

W trakcie imprezy będzie można wziąć do własnych rąk aparat fotograficzny w stylu retro i wykonać nim kilka ujęć inspirowanych własną inwencją, ale też opowieścią przewodnika, archiwalnymi fotografiami bądź klimatem staromiejskiego Lublina. Najczęściej aparatem tym będzie tytułowy START – dwuobiektywowa lustrzanka polskiej produkcji. Pamiątką ze spaceru będą zdjęcia – wykonane na czarno-białej (na życzenie kolorowej) błonie fotograficznej. Naświetlone filmy zostaną wywołane i zeskanowane po zakończeniu wycieczki, a uczestnicy otrzymają elektroniczne wersje zdjęć via e-mail. W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość odesłania negatywów pocztą tradycyjną. Przez cały czas trwania imprezy można fotografować własnym sprzętem.

Wędrując i fotografując, spojrzymy na najciekawsze zakątki Lublina: staromiejski Rynek, zaułek, którego patronem są Hartwigowie, będziemy podziwiać panoramy ze wzgórza Czwartek oraz wieży zamkowej, odwiedzimy miejsce po niezwykłym zakładzie fotograficznym, w którego wnętrzu rosła… akacja!

Informacje praktyczne:

 • Dostępność spaceru:
  • Poniedziałek – piątek, godz. 15.30 lub późniejsza.
  • Sobota – niedziela, godziny dowolne.
 • Dostępność oferty dla grup:
  • Grupa 3-5 osób – 110 zł/os.
  • Grupa 6-7 osób – 85 zł/os.
  • Grupa 8–12 osób – 75 zł/os.
  • Grupa 13-18 – 90 zł/os.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
ponad 3 godziny
Długość trasy:
3 km
Liczba osób:
od 3 do 18
Cena:

od 75 zł za grupę

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Marcin Turski

Marcin Turski

Lublinianinem jestem z urodzenia i zamiłowania. Z wykształcenia biologiem. Na co dzień pracuję w Instytucie Agrofizyki PAN. Jako przewodnik turystyczny jestem zrzeszony w Kole Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK w Lublinie. Wolne chwile poświęcam na turystykę, geografię regionalną oraz fotografię. Jestem autorem artykułów w periodykach takich jak „Poznaj Swój Kraj”, „Spotkania z Zabytkami” czy „Gazeta Horyniecka”, które ilustruję własnymi zdjęciami. Fotograficzne inspiracje czerpię z dorobku dawnych mistrzów obiektywu. Nie tylko poprzez naciskanie spustu migawki… Na swoich spacerach zapraszam turystów do odbycia fotograficznej przygody.