Zasmakuj w Lublinie

Zasmakuj w Lublinie

To spacer po Lublinie, który pozwala poznać historię miasta, poczuć jego niezwykłą atmosferę i zasmakować w regionalnej kuchni. To spacer, który porusza wszelkie zmysły…

Wędrując uliczkami i zaułkami Starego Miasta, zobaczymy  główne zabytki i charakterystyczne miejsca w Lublinie: Wzgórze Zamkowe, Plac po Farze, Bramę Krakowską i Bramę Grodzką, kościół oo. Dominikanów, Teatr Stary, rynek z Trybunałem Koronnym… Spacer okraszony będzie opowieścią o kuchni i smakach minionego i dzisiejszego Lublina, które wraz z historią miasta i jego mieszkańcami tworzą to wyjątkowe miejsce. Wycieczkę zakończy degustacja certyfikowanego cebularza lubelskiego.

Informacje praktyczne:

  • Na życzenie zainteresowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu, w czasie spaceru możemy odwiedzić również, np. kaplicę Trójcy Świętej, zakrystię akustyczną w lubelskiej Archikatedrze, Wieżę Trynitarską, Podziemia Browaru Perła (zwiedzanie połączone z degustacją).
  • Możliwość zamówienia obiadu lub kolacji regionalnej.
  • Dla turystów indywidualnych i mniejszych grup cena wycieczki do ustalenia z przewodnikiem.

 

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 3 godzin
Długość trasy:
2 km
Liczba osób:
od 1 do 30
Cena:

350 zł (dla grupy 30-50 osób)

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Magdalena Mazur-Ciseł

Magdalena Mazur-Ciseł

Lublin od zawsze mnie inspirował, a opowiadanie o mieście sprawia mi niesamowitą przyjemność. Poprzez swoją pracę chciałabym zachęcić zarówno tych „małych”, jak i „dużych” do odkrywania miasta i jego historii. Staram się, aby oferta moich spacerów była jak najlepiej dopasowana do potrzeb turystów. Moje autorskie spacery to: Podróże w czasie – wycieczki dla najmłodszych, Baby Tour – wycieczki dla rodziców z niemowlętami, Legendy Lublina na dobranoc w wersji dla dzieci i dla dorosłych, rodzinne gry miejskie… oraz Zasmakuj w Lublinie. Na co dzień prowadzę również LubLublin – działalność, której głównym motywem oraz przestrzenią turystycznej i kulturalnej działalność jest właśnie Lublin (wycieczki i warsztaty, spotkania w lubelskich szkołach, bibliotekach i domach kultury). Jestem także autorką książki „Legendy Lublina dla dzieci”.

Telefon:
695 972 500