Żmigród wzgórze tajemnic

Żmigród wzgórze tajemnic

Zapraszam na spacer po dotychczas nieodkrytej turystycznie części centrum Lublina – wzgórzu Żmigród. W ciągu ok 2 godzin zobaczysz miejsca, z którymi związane są krwawe lub niewytłumaczalne w sposób racjonalny wydarzenia, często przechowane wyłącznie w pamięci mieszkańców Lublina. Zapoznasz się też z bogatą i tajemniczą przeszłością Żmigrodu.

Jeżeli nie lubisz dużo chodzić, ale pasjonują Cię „ opowieści z dreszczykiem”, ten szlak turystyczny jest właśnie dla Ciebie! Spacer polecam zarówno turystom przyjezdnym, którzy hity turystyczne Lublina już zwiedzili ale czują jeszcze niedosyt, jak i mieszkańcom miasta, którzy chcieliby spojrzeć na znane im miejsca z zupełnie nowej perspektywy.

Wybierz się zatem na wycieczkę po Wzgórzu Tajemnic a pradawny, słowiański bóg Żmij będzie Ci sprzyjał!

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
2,5 km
Liczba osób:
1-30
Cena:

250 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Iwona Kwiecińska

Iwona Kwiecińska

Jako rodowita Lublinianka oraz pasjonatka turystyki, historii, kulturoznawstwa, sztuki i przyrody działam w branży z sukcesem już od 20 lat! Moja fascynacja rodzinnym miastem znajduje odzwierciedlenie w czynnym uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych Lublina oraz moich spacerach. Byłam przewodnikiem podczas takich wydarzeń jak: Noc Kultury, Jarmark Jagielloński, Sezon Lublin, Festiwal Legend Lubelskich oraz podczas obchodów 700-lecia miasta. Wielokrotnie obsługiwałam też turystyczne linie wakacyjne zabytkowymi pojazdami: trolejbusem „Ziutkiem” i autobusem „Gutkiem”. Na co dzień pozostaje zrzeszona w Lubelskim Stowarzyszeniu Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze”, obsługuje wycieczki po Lublinie, Polsce i południowej Anglii.

Telefon:
606 952 211