Mroczne historie Lublina – szlak półświatka II RP

Mroczne historie Lublina – szlak półświatka II RP

Dlaczego przestępcy i ich historie? Przecież to margines, nie warto o tym mówić, nie ma się czym chwalić, można powiedzieć. To wszystko prawda…, ale jednocześnie to też życie miasta.

Przeszłość to nie tylko reprezentacyjne ulice, eleganckie stroje i wykwintne lokale. Przeszłość to także zapomniane zaułki, błotniste ulice, zapuszczone podwórka… i ludzie, którzy tam żyli. Robotnicy, służące, uczniowie i… przestępcy. Ci wszyscy ludzie żyli w Lublinie, a nie pojawiają się na kartach historii. Warto ich poznać jako część historii Lublina, może nie ta najbardziej godna pochwały, ale prawdziwa. Nie zapominajmy o mieszkańcach Lublina tylko dlatego, że nie pojawiają się na kartach podręczników.

Zapraszam do poznania historii mrocznych podwórek, zapomnianych placyków i „krwistych” mieszkańców Lublina. Poznajmy pannę służącą, która „zapomniała się” w czasie wolnego dnia i zobaczmy, co z tego wynikło. Dowiedzmy się, co robili żołnierze po mszy w niedzielę i dlaczego w Lublinie tak chętnie chadzano do herbaciarni.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela, Poniedziałek
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
5 km
Liczba osób:
od 5 do 30
Cena:

400 zł za grupę

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Joanna Szmit

Joanna Szmit

Wykonuje zawód, który równocześnie jest moją pasją. Zawsze fascynowała mnie historia, i to nie tylko ta przez duże „H”, ale przede wszystkim ta zwyczajna, opisująca życie codzienne. Na swoich spacerach chciałabym przekazać jak najwięcej wiedzy o Lublinie, ale też opowiedzieć historie z życia zwykłych ludzi. Poznając Ich problemy, zmagania, codzienność możemy, zdać sobie sprawę jak wyglądał ich świat. Historie same się wtedy opowiadają, a uczestnicy spacerów mają okazję „dotknąć” tego, co minęło.

Telefon:
531 979 456