2 PI ER

2 PI ER

Restauracja 2 PiEr przyciąga smakiem, stylem oraz oryginalnie zaaranżowanym, okrągłym wnętrzem – stąd nazwa lokalu. O sukcesie miejsca przesądzają smaczne i profesjonalnie przyrządzane dania, dzięki którym Restauracja uzyskała miano Miejsca Inspiracji. Kuchnia 2 PiEr to doskonali kucharze, ciekawe smaki, finezyjność podania potraw i atmosfera, która sprzyja zarówno rodzinnym obiadom, randkom, jak i biznesowym spotkaniom.

Lublin to tygiel kultur, łączący wiele tradycji, również kulinarnych. Kreowane dania powinny stać się jego dowodem. Restauracja sięga po dawne, lubelskie przepisy, ale również czerpie inspiracje z kuchni europejskich i śmiało sięga po nowości. Wykorzystywane w kuchni warzywa, mięsa, zboża, owoce lasu są najwyższej jakości i pochodzą w większości od regionalnych, sprawdzonych dostawców.

Właściciele są dumni, że 2PiEr jest właśnie w Lublinie, Mieście Inspiracji! Starają się także „na okrągło” inspirować i zachwycać Gości smakiem.

Logo Restauracji 2Pi Er
Adres:
ul. Artura Grottgera 2
Rezerwacje:

730 741 230

Telefon:
Strona www:
Kuchnia:
polska, europejska
Dania wegetariańskie
Dania wegańskie
Ogródek
Przyjazna zwierzętom
Przyjazna dzieciom
Dla niepełnosprawnych
Własny parking

Charakterystyczne cechy lokalu

Widok na Centrum Spotkania Kultur z tarasu restauracji 2 PI ER. Na pierwszym planie nakryty stół z posiłkami

Taras z widokiem

Z 5. piętra rozciąga się widok na Centrum Spotkania Kultur i Ogród Saski.

Nakryty stół restauracyjny. Na talerzach kolorowe dania

Regionalne produkty

Produkty od lokalnych dostawców są bazą dla dań regionalnych w autorskiej odsłonie.

Wnętrze restauracji 2 PI ER

Wydarzenia

Wieczory z muzyką na żywo, degustacja win i wydarzenia performatywne.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji:

to jedna z najsmaczniejszych zup kuchni regionalnej Lubelszczyzny. Jej nazwa pochodzi od nazwy miejscowości Goraj, zamieszkiwanej przez Żydów. Używali oni do produkcji tej zupy wywaru wieprzowego oraz warzyw z przewagą cebuli. Legenda głosi że tą zupę podawano za czasów Piastów.

sery pochodzą od regionalnego dostawcy spod Cycowa. Do produkcji serów używa się wyłącznie metod rzemieślniczych, z zachowaniem wymogów Unii Europejskiej.

sery pochodzące z ekologicznego gospodarstwa spod Cycowa, prażona kasza gryczana oraz maliny z gospodarstw pod lubelskich.

pierogi po lubelsku z kaszanką z Wisznic oraz tymiankiem z Fajsławic.

karp pochodzi z hodowli Pustelnia, grzyby pochodzące z lasów lubelskich, gryka oraz ser wędzony spod Cycowa.

danie ze świni rasy puławskiej wolnego wybiegu,wpisane przez Urząd Marszałkowski na Listę Produktów Regionalnych.

typowe danie regionalne z dodatkami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny takimi jak: kapusta kiszona, gołąbek ziemniaczany, olej lniany, tymianek oraz grzyby.

 

Galeria

Miejsca Inspiracji są idealne na letnie upały. Kolorowe ogródki, nietuzinkowe wnętrza oraz sezonowe menu kuszące smakami oraz orzeźwiającymi napojami.