Mandragora Restauracja Żydowska

Mandragora Restauracja Żydowska

Niezwykła podróż wgłąb kultury i tradycji żydowskiej, przeplatanej historią przedwojennego Lublina. Mandragora jest jak żydowski dom, w którym atmosfera rodzinności, serdeczności, przyjaźni i miłości jest czymś naturalnym. Sercem kuchni jest tradycja, historia dania i szacunek do produktu. Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie są dumą wszystkich żydowskich kobiet oraz fundamentem kuchni naszej Restauracji. Karta menu otwiera drzwi do zwykłego żydowskiego domu, a w nim szczególną rolę odrywa kuchnia. Przepełniona tradycją, historią i symboliką, a jej smaki przywołują tęsknotę za światem, który przeminął. Dania w tej karcie nie są przypadkowe, większość z nich przygotowane są na podstawie ponad stuletnich receptur i są swoistą podróżą po kalendarzu żydowskim. Zapraszam Cię w kulinarną podróż, gdzie tradycja łączy się ze współczesnością. Kuchnia żydowska jest przepełniona symboliką. Każde danie nawiązuje do świąt lub wydarzeń z dziejów Izraela. Holiszki to tradycyjne danie na święta Sukkot, czulent obowiązkowo musi być na zakończenie szabatu, ryba na Rosh Haszana, a latkes na najpiękniejsze święta – Chanuka.
Logo Restauracji Żydowskiej Mandragora
Adres:
ul. Rynek 10
Rezerwacje:

telefonicznie, mailowo, przez social media

Telefon:
Kuchnia:
tradycyjna kuchnia żydowska
Dania wegetariańskie
Dania wegańskie
Ogródek
Przyjazna zwierzętom
Przyjazna dzieciom
Dla niepełnosprawnych
Własny parking

Charakterystyczne cechy lokalu

Restauracj a Mandragora, zbliżenie na danie

Koncerty klezmerskie

Mandragora to spotkania nie tylko z wyśmienitym jedzeniem, ale także tradycyjną muzyką żydowską na żywo.  Daty koncertów znajdują się na stronie lokalu.

Ogródek Mandragory na patio, przy stolikach siedzą ludzie, ściana w tle delikatnie podświetlona ciepłym światłem

Urokliwe patio

z widokiem na Wieżę Trynitarską z zupełnie innej perspektywy.

Trzy osoby siedzą przy zastawionym stole, dzielą się labnehem, na stole dziergany obrus

Niepowtarzalna atmiosfera

którą oddaje wystrój nawiązujący do żydowskiego domu.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji

jedno z najbardziej tradycyjnych szabatowych specjałów. Gefilte fisz – są łatwe do jedzenia w Szabat, gdyż nie sprawiają problemów z borer (oddzielaniem złego od dobrego, jednym z 39 malachot – czynności zabronionych w Szabat), które napotykamy podczas jedzenia ościstej ryby. Od pokoleń serwowana na liściu sałaty z chrzanem i ćwikłą.

nasza specjalność! Połówka kaczki faszerowana jabłuszkami, glazurowana miodem. Danie przygotowywane na wszelkie uroczystości rodzinne.

to nadziewana gęsia szyja – to danie wywodzi się z kuchni Żydów Aszkenazyjskich. W jidysz słowo pipek, pochodzące od niemieckiego Pfeifen, oznacza rurkę.

tradycyjny posiłek podawany na zakończenie Szabatu.

Galeria

Aktualności