Perłowa Pijalnia Piwa

Perłowa Pijalnia Piwa

Perłowa Pijalnia Piwa to lokal firmowy Browarów Lubelskich Perła S.A. Otworzona we wrześniu 2014 roku „Perłowa” wpisuje się w szereg działań rewitalizacyjnych spółki. Jest jedynym miejscem w Lublinie, gdzie można poznać kunszt piwowarów. Serwowane są tu piwa sezonowe, niedostępne nigdzie indziej. Szerzona jest kultura degustacji oraz foodpairing, czyli łączenie piwa z potrawami. Koncept opiera się o analogię procesu warzenia piwa z surowców – wszystkie potrawy są przygotowywane na miejscu od podstaw.

Perłowa czerpie inspiracje z historii miejsca, w którym się znajduje. Dawny klasztor Ojców Reformatów, później Browar Vettera. Kuchnia oparta na lokalnym produkcie i współpracy z jego wytwórcą. Ponadto ważnym aspektem jest szerzenie świadomości konsumenckiej poprzez działania takie jak wskrzeszanie tradycji w innowacyjnej odsłonie – paroburger, warsztaty, cykl spotkań, inicjatyw takich jak kolacje poświęcone konkretnym zagadnieniom ze znanymi szefami kuchni, wytwórcami oraz z lubelskimi podmiotami na styku nauki, biznesu i kultury – Uniwersytet Przyrodniczy, Slow Food Polska czy cykliczne uczestnictwo w wydarzeniach typu Sezon Lublin, Noc Kultury.

Logo Perłowa Pijalnia Piwa
Adres:
ul. Bernardyńska 15A
Rezerwacje:

81 710 12 05

Telefon:
Kuchnia:
polska, europejska
Dania wegetariańskie
Dania wegańskie
Ogródek
Przyjazna zwierzętom
Przyjazna dzieciom
Dla niepełnosprawnych
Własny parking

Charakterystyczne cechy lokalu

Wielokran w Perłowej Pijalni Piwa

Degustacja piw

Degustacyjna deska piw sezonowych warzonych na miejscu.

Apartamenty Browar Perła - wnętrze

Apartamenty

Industrialny design jest tym, co wyróżnia Apartamenty Browar Perła.

Browar Perła - trasa podziemna

Zwiedzanie browaru

Spacer podziemiami browaru z historią miejsca i warzenia piwa w tle.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji:

cebulowa po lubelsku, żeberko wędzone, grzanki, ser biały. Zupa cebulowa z Goraja wpisana jest na listę produktów tradycyjnych województwa Lubelskiego. Znana jeszcze przed bitwą pod Grunwaldem. Powstanie przypisuje się Żydom zamieszkującym Goraj.

biała kapusta z farszem z jelenia i kaszy jęczmiennej, puree ziemniaczane, sos z grzybów suszonych, prażona kapusta kiszona, marynowany burak cukrowy, łuskwiaki. Pozycja pełna lubelskich akcentów. Dziczyzna z Roztocza oraz składniki z naszego województwa: kasza, burak cukrowy, grzyby.

kasza manna, sorbet malinowy, kruszonka czekoladowa, chips ze skorzonery. Deser przypominający dzieciństwo oparty na kaszy manny serwowany z lodami malinowymi i wężymordem.

Galeria

Miejsca Inspiracji są idealne na letnie upały. Kolorowe ogródki, nietuzinkowe wnętrza oraz sezonowe menu kuszące smakami oraz orzeźwiającymi napojami.