Perłowa Pijalnia Piwa

Perłowa Pijalnia Piwa

Perłowa Pijalnia Piwa mieści się w jednym z budynków zespołu dawnego Browaru Vettera, obecnie Perła Browary Lubelskie, przy ulicy Bernardyńskiej 15A. Jako lokal firmowy, jest jedynym miejscem w Lublinie, gdzie można poznać kunszt lubelskich i zwierzynieckich piwowarów, próbując sezonowych piw i poznając sztukę łączenia piwa z jedzeniem.  Kuchnia jest sezonowa, zmienia się wraz z porami roku.  Opiera się na lokalnych zasobach Lubelszczyzny, sięgając do tradycji kulinarnej, stawiając przy tym na najlepsze lokalne produkty. W menu znajduje się wieprzowina rasy puławskiej, jagnięcina uhruska, ryby słodkowodne. Wszystko co mamy do zaoferowania jest wyrabiane na miejscu, począwszy od własnego pieczywa, majonezu, musztardy, kończąc na kiełbaskach i sezonowanych mięsach. Cyklicznie organizowane są wydarzenia na styku kultury, nauki i biznesu w celu edukacji kulinarnej Gości.

Logo Perłowa Pijalnia Piwa
Adres:
ul. Bernardyńska 15A
Rezerwacje:
  1. Telefoniczne: 817101205
  2. Mailowe: tomczyk@biuro.perla.pl
  3. Strona internetowa: https://perlowapijalniapiwa.pl/
  4. Social Media: https://www.facebook.com/PerlowaPijalniaPiwa
Telefon:
Kuchnia:
polska, lokalna, regionalna w nowoczesnym wydaniu
Dania wegetariańskie
Dania wegańskie
Ogródek
Przyjazna zwierzętom
Przyjazna dzieciom
Dla niepełnosprawnych
Własny parking

Charakterystyczne cechy lokalu

Wielokran w Perłowej Pijalni Piwa

Degustacja piw

Degustacyjna deska piw sezonowych warzonych na miejscu.

Apartamenty Browar Perła - wnętrze

Apartamenty

Industrialny design jest tym, co wyróżnia Apartamenty Browar Perła.

Browar Perła - trasa podziemna

Zwiedzanie browaru

Spacer podziemiami browaru z historią miejsca i warzenia piwa w tle.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji:

cebulowa po lubelsku, żeberko wędzone, grzanki, ser biały. Zupa cebulowa z Goraja wpisana jest na listę produktów tradycyjnych województwa Lubelskiego. Znana jeszcze przed bitwą pod Grunwaldem. Powstanie przypisuje się Żydom zamieszkującym Goraj.

biała kapusta z farszem z jelenia i kaszy jęczmiennej, puree ziemniaczane, sos z grzybów suszonych, prażona kapusta kiszona, marynowany burak cukrowy, łuskwiaki. Pozycja pełna lubelskich akcentów. Dziczyzna z Roztocza oraz składniki z naszego województwa: kasza, burak cukrowy, grzyby.

kasza manna, sorbet malinowy, kruszonka czekoladowa, chips ze skorzonery. Deser przypominający dzieciństwo oparty na kaszy manny serwowany z lodami malinowymi i wężymordem.

Galeria

Miejsca Inspiracji są idealne na letnie upały. Kolorowe ogródki, nietuzinkowe wnętrza oraz sezonowe menu kuszące smakami oraz orzeźwiającymi napojami.