Szefowie kuchni “Miejsc Inspiracji” w jury konkursu kulinarnego dla studentów!

27 listopada 2023

W piątek, 24 listopada br., w pracowni gastronomicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przy ul. Skromnej 8, miał miejsce konkurs kulinarny, w którym udział wzięli studenci kierunku gastronomicznego. Tematem przewodnim, podobnie jak całego Festiwalu Kuchnia Inspiracji, był burak, a w jury zasiedli pracownicy Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii, a także szefowie kuchni lubelskich Miejsc Inspiracji.
Laureaci i jury konkursu na wspólnym zdjęciu pamiątkowym
Konkurs był oparty live cookingu. 10 studentów i studentek zostało podzielonych na dwie grupy. Każda grupa miała 2,5 godziny na przygotowanie swoich potraw. Młodzi kreatorzy smaków stworzyli niesamowite dania z burakiem w roli głównej. Na stole komisji pojawiły się przystawki, dania głównie, a nawet desery.
 
Uczestników oceniali i wspierali wiedzą oraz doświadczeniem podczas gotowania pracownicy Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii UP, a także nieocenieni szefowie kuchni w lubelskich restauracjach, które noszą tytuł Miejsc Inspiracji – Łukasz Oroń z Restauracji Legendy Miasta, Łukasz Porowski z Perłowej Pijalni Piwa i Marcin Szulej z Restauracji Kulturalna!
 
Decyzją jury nagrodzeni zostali:
I miejsce: Joanna Wanicka – sernik z burakiem oraz polewą z białej czekolady i soku z buraka
II miejsce: Mikołaj Ociesa – burger z różową bułką z kotletem z buraka i serem w panierce
III miejsce: Grzegorz Królik – kaczka z burakiem, gruszką, malinami i orzechami
 
Pierwsza trójka otrzymała nagrody w postaci profesjonalnych sprzętów kuchennych wysokiej jakości. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy, a komisji dziękujemy za wsparcie i fachową ocenę.