Kinga Witkowska-Mirosław

Kinga Witkowska-Mirosław
Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Lublinie związanym z Lubelskim Stowarzyszeniem Przewodników i Pilotów „Pogranicze”. Dzięki swojej pracy mam okazję robić to, co fascynuje mnie najbardziej. Poznawać miasto i ludzi. Podczas moich autorskich spacerów klasyczne zwiedzanie przeplatam historycznymi opowieściami, legendami i smaczkami o mieście. Jako przewodnik staram się dopasować sposób oprowadzania do konkretnych preferencji i grup wiekowych — od juniora do seniora. Poza turystyką pasjonuje się fotografią. Organizuje spacery i warsztaty fotograficzno-turystyczne Migawka lubelska. Prowadzę również lubelską strefę pamiątek „Szczupak lub lin”, której nazwa pochodzi od legendy o powstaniu Lublina. To z niego czerpie pomysły do tworzenia grafik, którymi ozdabiam autorskie produkty pamiątkarskie.
Języki:
polski
Telefon:

Trasy

Spacer przeznaczony jest dla każdego, dla turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi, dziadków z wnukami oraz dla grup zorganizowanych.
Portret Miasta to barwna podróż do przeszłości, w którą zabiorę uczestników spaceru w oparciu o kolorowe malowidła ukazujące Lublin przed wiekami. Wspólnie rozszyfrujmy Lublin, którego już nie ma.
Spacer szlakiem secesyjnych obiektów jest odpowiedzią na pytania, podaniem wskazówek i wytycznych, gdzie w Lublinie odnaleźć secesyjne elementy i jak je interpretować.