Aleje Racławickie - główna arteria miasta

Aleje Racławickie - główna arteria miasta

Spacer dedykowany jest szczególnie turystom, bo któż z lublinian nie był w Ogrodzie Saskim, czy nie wjechał windą na dach Centrum Spotkania Kultur? Osoby przybywające do Lublina i chcące zobaczyć coś więcej niż tylko Stare Miasto – będą mogły poczuć klimat miasta „spotkania kultur”, usłyszeć jego fascynującą historię i ciekawie spędzić czas.

Spacer rozpoczyna się na Placu Teatralnym od krótkiego oprowadzania po nowoczesnym obiekcie CSK – niedawno otwartym, ale z długą historią, będącym betonową perłą współczesnej architektury projektu architekta B. Stelmacha. Wjedziemy windą na tarasy umieszczone na kolejnych kondygnacjach, gdzie znajdują się: kawiarnia, pasieka, szklane korytarze (doskonałe do sesji zdjęciowych), miejskie łąki i piękne widoki na tę część Lublina.

Później, proponuję spacer po Ogrodzie Saskim – założonym w 1837 roku parku miejskim. Jedno z wyjść z Ogrodu doprowadzi nas prosto do dawnej szubienicy, potem składu amunicji i domku ogrodnika. W czasie zwiedzania nie zabraknie informacji o historii Lublina, anegdot i ciekawostek.

Kolejno czekać nas będzie krótkie zwiedzanie starego gmachu KUL – dawnego klasztoru OO. Dominikanów, późniejszych koszar wojskowych – obecnie siedziby uniwersytetu.

Spacer zakończy się na terenach nietuzinkowej powojennej realizacji osiedla mieszkaniowego tzw. ZOR-u.

Informacje praktyczne:

Spacer dostępny jest od poniedziałku do piątku po godzinie 15:00. W soboty i niedziele bez ograniczeń.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
4 km
Liczba osób:
od 2 do 25
Cena:

250 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Marta Łukasik

Przewodnik Inspiracji Marta Łukasik

Z wykształcenia jestem grafikiem oraz absolwentką Estudios Hispanicos na Uniwersytecie Complutense w Madrycie i studiów podyplomowych z Muzealnictwa i Ochrony Zabytków. Pracuję etatowo w sektorze administracji szkolnictwa wyższego. Jestem pomysłodawcą i koordynatorem wielu projektów w ramach inicjatyw takich jak: Miasto Kultury, Sezon Lublin, Festiwal Legend Lubelskich i in. Posiadam doświadczenie we współpracy z grupami w każdym wieku – jako twórca gier terenowych oraz koordynator zespołu historii sztuki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od kilku lat prowadzę również zajęcia i warsztaty artystyczne z młodzieżą w ramach terapii zajęciowej. Z urodzenia jestem lublinianką, a z zamiłowania zapalonym odkrywcą, który oprowadzi zainteresowanych miastem obieżyświatów po nietuzinkowych trasach. Łączę w sobie cechy ekspresyjnego choleryka-erudyty z zorganizowanym i perfekcyjnym melancholikiem.

Telefon:
531 008 632
Adres e-mail: