Marta Łukasik

Przewodnik Inspiracji Marta Łukasik
Z wykształcenia jestem grafikiem oraz absolwentką Estudios Hispanicos na Uniwersytecie Complutense w Madrycie i studiów podyplomowych z Muzealnictwa i Ochrony Zabytków. Pracuję etatowo w sektorze administracji szkolnictwa wyższego. Jestem pomysłodawcą i koordynatorem wielu projektów w ramach inicjatyw takich jak: Miasto Kultury, Sezon Lublin, Festiwal Legend Lubelskich i in. Posiadam doświadczenie we współpracy z grupami w każdym wieku – jako twórca gier terenowych oraz koordynator zespołu historii sztuki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od kilku lat prowadzę również zajęcia i warsztaty artystyczne z młodzieżą w ramach terapii zajęciowej. Z urodzenia jestem lublinianką, a z zamiłowania zapalonym odkrywcą, który oprowadzi zainteresowanych miastem obieżyświatów po nietuzinkowych trasach. Łączę w sobie cechy ekspresyjnego choleryka-erudyty z zorganizowanym i perfekcyjnym melancholikiem.
Języki:
polski
Telefon:
Adres e-mail:

Trasy

Spacer po Dziesiątej? Nie – nie chodzi o nocne eksploracje miasta … Dziesiąta – to niedoceniana dzielnica Lublina, która kryje wiele nieodkrytych i fascynujących zakątków.
Karol Wojtyła związany był z Lublinem w szczególny sposób, najpierw jako człowiek nauki, potem jako hierarcha kościoła – odwiedzał nasze miasto w roli Arcybiskupa krakowskiego, Kardynała i Papieża.
Spacer dedykowany jest szczególnie turystom, bo któż z lublinian nie był w Ogrodzie Saskim, czy nie wjechał windą na dach Centrum Spotkania Kultur? Osoby przybywające do Lublina i chcące zobaczyć coś więcej niż tylko Stare Miasto – będą mogły poczuć klimat miasta „spotkania kultur”, usłyszeć jego fascynującą historię i ciekawie spędzić czas.