Lubelskie opowieści

Lubelskie opowieści

Spacer przeznaczony jest dla każdego, dla turystów indywidualnych, rodzin z dziećmi, dziadków z wnukami oraz dla grup zorganizowanych.

Na wszystkich niezależnie od wieku czeka moc atrakcji, które Lublin serwuje, gdy się po nim spaceruje. A to za sprawą ciekawych historii i legend opowiadanych z pasją w bardzo przystępny sposób. Podczas wycieczki dowiemy się między innymi, jak kiedyś wyglądał zamek, gdy rezydował w nim król, odnajdziemy najwęższą ulicę Starego Miasta, a także przywołamy dawne czasy hucznych jarmarków jagiellońskich.

Spacer dostępny jest w dwóch wersjach, krótszej i dłuższej. Czym różnią się trasy oprócz długości ich trwania?
Przede wszystkim możliwością zobaczenia większej ilości „lubelskich skarbów” kryjących się między budynkami staromiejskich ulic oraz we wnętrzach obiektów.

Informacje praktyczne:

  • Spacer rozpoczyna się na wzgórzu zamkowym, skąd traktem królewskim wiedzie przez Bramę Grodzką do Placu po Farze, Bazyliki ojców Dominikanów, Trybunału Koronnego, kamienic na Rynku, Archikatedry, Bramy Krakowskiej, Nowego Ratusza do placu Litewskiego – w zależności od czasu trwania spaceru.
  • Podczas spaceru istnieje możliwość dodatkowych wejść biletowanych. Do wyboru: Kaplica Zamkowa, taras widokowy na baszcie zamkowej, a także skarbiec, krypty i zakrystia akustyczna w Archikatedrze Lubelskiej (wg aktualnie obowiązującego cennika tych instytucji).
  • Możliwe negocjacje ceny przy bardzo małych grupach.

 

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer ogólny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 3 godzin
Długość trasy:
1,5-2 km
Liczba osób:
od 1 do 40
Cena:

do 1,5 h – 170 zł

do 2,5 h – 270 zł

Uwaga: opcja dodatkowa: wejście do Kaplicy Zamkowej, na taras widokowy baszty zamkowej oraz skarbca, krypt i zakrystii akustycznej Archikatedry Lubelskiej dodatkowo płatne (wg aktualnie obowiązującego cennika tych instytucji).

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Kinga Witkowska-Mirosław

Kinga Witkowska-Mirosław

Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Lublinie związanym z Lubelskim Stowarzyszeniem Przewodników i Pilotów „Pogranicze”. Dzięki swojej pracy mam okazję robić to, co fascynuje mnie najbardziej. Poznawać miasto i ludzi. Podczas moich autorskich spacerów klasyczne zwiedzanie przeplatam historycznymi opowieściami, legendami i smaczkami o mieście. Jako przewodnik staram się dopasować sposób oprowadzania do konkretnych preferencji i grup wiekowych — od juniora do seniora. Poza turystyką pasjonuje się fotografią. Organizuje spacery i warsztaty fotograficzno-turystyczne Migawka lubelska. Prowadzę również lubelską strefę pamiątek „Szczupak lub lin”, której nazwa pochodzi od legendy o powstaniu Lublina. To z niego czerpie pomysły do tworzenia grafik, którymi ozdabiam autorskie produkty pamiątkarskie.

Telefon:
606 699 331
Adres e-mail: