Lubelskie ślady Karola Wojtyły i św. JP II

Lubelskie ślady Karola Wojtyły i św. JP II

Karol Wojtyła związany był z Lublinem w szczególny sposób, najpierw jako człowiek nauki, potem jako hierarcha kościoła – odwiedzał nasze miasto w roli Arcybiskupa krakowskiego, Kardynała i Papieża.

Spacer przybliży miejsca związane z jego pracą wykładowcy i kierownika Katedry Etyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ale nie zabraknie również informacji o jego osobie i działalności.

Trasa spaceru poprowadzi od lubelskiej Archikatedry, przez klasztor Sióstr Urszulanek na ul. Narutowicza, potem przejdziemy pod budynek Biblioteki Uniwersyteckiej na ul. Chopina.

Zwieńczeniem naszego spotkania będzie zwiedzanie siedziby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie znajduje się najwięcej pamiątek powiązanych z osobą Karola Wojtyły, dziś – św. Jana Pawła II. Poczujemy wyjątkowy klimat korytarzy starego gmachu, którymi profesor Wojtyła podążał na zajęcia, zobaczymy salę, w której wykładał, a także tron ze spotkania Papieża ze społecznością akademicką, jego pomnik oraz relikwie przechowywane w Kościele pod wezwaniem św. Krzyża.

Informacje praktyczne:

Spacer dostępny jest od poniedziałku do piątku po godzinie 15:00. W soboty i niedziele bez ograniczeń.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
4 km
Liczba osób:
od 2 do 25
Cena:

250 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Marta Łukasik

Przewodnik Inspiracji Marta Łukasik

Z wykształcenia jestem grafikiem oraz absolwentką Estudios Hispanicos na Uniwersytecie Complutense w Madrycie i studiów podyplomowych z Muzealnictwa i Ochrony Zabytków. Pracuję etatowo w sektorze administracji szkolnictwa wyższego. Jestem pomysłodawcą i koordynatorem wielu projektów w ramach inicjatyw takich jak: Miasto Kultury, Sezon Lublin, Festiwal Legend Lubelskich i in. Posiadam doświadczenie we współpracy z grupami w każdym wieku – jako twórca gier terenowych oraz koordynator zespołu historii sztuki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od kilku lat prowadzę również zajęcia i warsztaty artystyczne z młodzieżą w ramach terapii zajęciowej. Z urodzenia jestem lublinianką, a z zamiłowania zapalonym odkrywcą, który oprowadzi zainteresowanych miastem obieżyświatów po nietuzinkowych trasach. Łączę w sobie cechy ekspresyjnego choleryka-erudyty z zorganizowanym i perfekcyjnym melancholikiem.

Telefon:
531 008 632
Adres e-mail: