Lublin klasycznie plus. Czyli spacer na miarę

Lublin klasycznie plus. Czyli spacer na miarę

Lublin Klasycznie Plus to spacer „szyty na miarę”. Podczas tego spaceru odwiedzicie większość atrakcji turystycznych Lublina, a do tego przewodnik dostosuje trasę spaceru do waszych potrzeb! Dla chętnych bonus – odwiedzenie „miejsca niespodzianki” !

Trasa spaceru prowadzić będzie od dziedzińca Zamkowego, przez Stare Miasto, deptak aż do Placu Litewskiego. Na Wzgórzu Zamkowym uczestnicy spaceru poznają jego historię, będącą odbiciem historii miasta. Stare Miasto (Brama Grodzka, Plac po Farze, Kościół i Klasztor Ojców Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny), pełne legend, ciekawostek i anegdot, pozwolą odbyć podróż w czasie poprzez minione wieki. Oczami wyobraźni biorący udział w spacerze będą mogli zobaczyć mieszczki handlujące plackami, zakonników, pobożnych Żydów, oraz usłyszeć wiele języków, które rozbrzmiewały niegdyś na ulicach miasta i w jego murach. Na trasie spaceru znajdzie się także piękna barokowa Archikatedra. Uczestnicy przejdą dalej przez Bramę Krakowską, aby znaleźć się na deptaku – Krakowskim Przedmieściu i wreszcie odetchnąć przestrzenią Placu Litewskiego.

Na koniec dla chętnych wspomniany bonus – „miejsce niespodzianka”, czyli miejsce, które nie mieści się w wąskim kanonie atrakcji lubelskich, choć może zadziwić…oczywiście dostosowane do potrzeb i oczekiwań grupy.

Kształt i objętość (również czas trwania) trasy będzie dostosowany do specyfiki i oczekiwań grupy.

Informacje praktyczne:

  • Wersja językowa francuska – cena wyższa o 50 % od ceny wyjściowej.
  • W przypadku niewielkich grup istnieje możliwość negocjacji ceny za usługę.
  • Czas trwania wycieczki: 1/1,5/2/2,5 godziny. W zależności od potrzeb – na miarę.

Informacja o trasie

Język:
polski, francuski
Tematyka:
spacer ogólny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 3 godzin
Długość trasy:
Liczba osób:
od 2 do 35
Cena:

60 min – 120 zł

90 min – 180 zł

120 min – 240 zł

150 min – 300 zł

 

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Beata Petkiewicz

Beata Petkiewicz

Przewodnikiem jestem od 9 lat. Należę do Koła Przewodników Miejskich w Lublinie PTTK oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze”. Równocześnie jestem nauczycielem akademickim i tłumaczem. Kontakt z ludźmi w różnym wieku, różnych profesji i z różnych stron świata jest tym, co pociąga mnie w tym zajęciu najbardziej. Chciałabym, aby Lublin i Lubelszczyzna stały się rozpoznawalne zarówno wśród mieszkańców naszego kraju, jak i gości z zagranicy. Inspiracją dla moich spacerów są ludzie, którzy współtworzyli historię miasta. Znani, ale też bezimienni, ponieważ to oni nadają mu charakter, tożsamość i budują niepowtarzalną atmosferę.

Telefon:
505 166 235
Adres e-mail: