Beata Petkiewicz

Beata Petkiewicz
Przewodnikiem jestem od 9 lat. Należę do Koła Przewodników Miejskich w Lublinie PTTK oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze”. Równocześnie jestem nauczycielem akademickim i tłumaczem. Kontakt z ludźmi w różnym wieku, różnych profesji i z różnych stron świata jest tym, co pociąga mnie w tym zajęciu najbardziej. Chciałabym, aby Lublin i Lubelszczyzna stały się rozpoznawalne zarówno wśród mieszkańców naszego kraju, jak i gości z zagranicy. Inspiracją dla moich spacerów są ludzie, którzy współtworzyli historię miasta. Znani, ale też bezimienni, ponieważ to oni nadają mu charakter, tożsamość i budują niepowtarzalną atmosferę.
Języki:
francuski, polski
Telefon:
Adres e-mail:

Trasy

Spacer ten stanowi trzecią część z serii wycieczek śladem lubelskich pomników. Jednakże nawet ci, którzy zdecydują się na przejście wszystkich trzech tras, nie zobaczą wszystkich lubelskich monumentów. Jest ich około 90. i upamiętniają wydarzenia oraz postacie, ale też one same mają swoje historie i zawiłe losy.
W trakcie tego spaceru będziecie mieć okazję prześledzić chronologię epidemii dżumy, ospy, cholery, tyfusu, kiły, gruźlicy czy grypy, kierunki, z jakich do nas przybyły oraz jaka była ich specyfika. Dowiecie się, co myśleli o ich przyczynach współcześni mieszkańcy, a także o metodach obrony przed nimi. Spacer przybliży też sylwetki lekarzy i społeczników, którzy walczyli z tymi groźnymi chorobami, walcząc o podniesienie warunków życia mieszkańców, higienę, tworząc szpitale i przytułki.
Lublin Klasycznie Plus to spacer „szyty na miarę”. Podczas tego spaceru odwiedzicie większość atrakcji turystycznych Lublina, a do tego przewodnik dostosuje trasę spaceru do waszych potrzeb! Dla chętnych bonus – odwiedzenie „miejsca niespodzianki” !
Spacer ten stanowi pierwszą część z serii 3 wycieczek śladem lubelskich pomników. Uczestnicy poznają miejsca, z których pomniki zniknęły, lub zostały przeniesione. Odkryją też zupełnie nowe monumenty, dopiero co wzniesione. Poznają okoliczności ich powstania oraz ciekawostki z nimi związane.
Spacer ten stanowi drugą część z serii 3 wycieczek śladem lubelskich pomników. Uczestnicy spaceru poznają okoliczności ich powstania, ciekawostki z nimi związane, ich twórców i pomysłodawców. A może stworzą komitet budowy nowego pomnika…
Moja oferta jest próbą przedstawienia sylwetek lubelskich lekarzy, nie tylko tych znanych społeczności lekarskiej, ale i tych zasłużonych dla historii miasta i jego rozwoju, jak również dziejów placówek szpitalnych, poczynając od dawnych wieków. Przy okazji staniemy przed znanymi i tymi mniej odwiedzanymi zabytkami i obiektami, które ujrzymy w innym świetle, charakterze, odkryjemy ich dawne przeznaczenie i funkcje.