Miejskie Eksploracje z Magdaleną Łuczyn: Stare Bronowice

Miejskie Eksploracje z Magdaleną Łuczyn: Stare Bronowice

Każde miasto ma swoją szczególną aurę i atmosferę. Odkryć ją można, przyglądając się miejscom znajdującym się na uboczu standardowych tras, wchodząc w zaułki, zakamarki i bramy.

Moja propozycja skierowana jest do osób, które lubią i potrzebują zejść z utartych ścieżek i zaglądnąć, co znajduje się w ukryciu. Spotkanie z tą przestrzenią miasta jest dla koneserów doznań, wrażeń i przyjemności, jaką odczuwa się, wchodząc w zwyczajne życie, które kryje w sobie tajemnice historii.

Terenem, który szczególnie upodobałam sobie do tego typu eksploracji, są Stare Bronowice. Głównie ze względu na bezpretensjonalny charakter tej okolicy oraz następującą na naszych oczach zmianę. Spacer zaczyna się na moście Mariana Lutosławskiego, popularnie zwanym Mostem Kultury i wiedzie wzdłuż ścieżki nad Bystrzycą, przez metalową kładkę do ulicy Skibińskiej. Jednak zamiast iść prosto ulicą, skręcamy w prawo, by znaleźć się na ulicy Parkowej. Jej spokojna, przyjazna atmosfera jest pretekstem do rozpoczęcia gawędy o historii Bronowic, latach świetności, zmian urbanistycznych oraz obecnej sytuacji.

Gdzie mieściła się łaźnia? W którym miejscu stała rzeźnia i gdzie produkowano samoloty? Czy słuszne jest stwierdzenie, że to na Bronowiczach rozpościera się najpiękniejszy widok na miasto? Jeśli masz smykałkę odkrywcy, wybierz się na ten nietuzinkowy spacer.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
5 km
Liczba osób:
od 1 do 6
Cena:

120-360 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Magdalena Łuczyn

Magdalena Łuczyn

Moją codziennością jest odkrywanie nietuzinkowych miejsc, zapomnianych zaułków, skrótów i pięknych widoków. Tymi małymi odkryciami dzielę się później z uczestnikami moich spacerów. Staram się uchwycić i przekazać jak najwięcej informacji o Lublinie z trochę innej, niecodziennej perspektywy. Ulotne doznania, zapachy, widoki, zapomniane miejsca, szlaki. Idąc ze mną na spacer, poznacie inne, mniej klasyczne oblicze miasta, Dzielnice Bronowice, ale nie tylko!

Telefon:
517 825 515