Wielki szlak lubelskich murali

Wielki szlak lubelskich murali

Ten bardzo ciekawy, oryginalny i nowy, lubelski szlak turystyczny – wiedzie przez kilka dzielnic Lublina i daje szerokie pole do interpretacji i twórczej ekspresji, jak i doskonałą możliwość zarówno indywidualnego czy rodzinnego wypoczynku oraz zadumy nad otaczającym światem a także unikalnego zwiedzania najciekawszych i najpiękniejszych fragmentów Lublina – z omówieniem historii, zagadek, symboliki – zarówno poszczególnych miejsc jak i odkrywania artystycznego przesłania i ukrytej wymowy poszczególnych murali.

Cel spaceru: “Zaintrygować, zaciekawić, zachwycić, zrelaksować, zainspirować”…

Ten rekreacyjny szlak – zawiera w sobie – szeroką gamę i wielobarwną paletę różnorodnych twórczych motywów artystycznych, w tym – nie mniej barwny szereg ciekawych miejsc oraz różnych punktów widokowych a w tym również miejsca wielopoziomowe.

Szlak – złożony jest – z niecodziennych faktów, magicznych chwil, nieuchwytnych wzruszeń, niezapomnianym wspomnień i nieuchronnych skojarzeń. Nawiązuje – zarówno do turystyki miejskiej jak i turystyki plenerowej.

Spacer po szlaku – realizowany jest – “metodą 5 zet” – oraz techniką – “checks & balances” – jednoczesnej edukacji a zarazem sprawdzenia wiedzy o Lublinie a także odpoczynku i rekreacji – czyli – próby poszukania równowagi między samym sobą, miastem i naturą. To prawdziwa – “gratka” i świetna propozycja dla dzieci i młodzieży.

W ramach – “Wielkiego Szlaku Lubelskich Murali” – realizowany będzie również – szereg autorskich, nowych, interdyscyplinarnych działań oraz inicjatyw przewodnickich i turystycznych takich jak np: specjalistyczne spacery tematyczne, wycieczki szkolne, przejścia piesze, questy, gry terenowe a także działania edukacyjne i naukowe.

Informacja o trasie

Język:
polski, angielski, herbrajski, niemiecki
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Piątek, Sobota, Niedziela, Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek
Czas trwania:
up to 2 hours, do 2 godzin
Długość trasy:
5 km
Liczba osób:
od 1 do 45
Cena:

od  100 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Adam Podkowa

Adam Podkowa

Jestem Przewodnikiem po Państwowym Muzeum na Majdanku, przewodnikiem turystyczny po mieście Lublinie, organizatorem turystyki i krajoznawstwa. Mikromodelarzem i rekonstruktorem historyczny przy „Pracowni Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej” w Warszawie (m.in.: typy broni i uzbrojenia, mundury, wojska lądowe i broń pancerna), mgr Teologii KUL Jana Pawła II o specjalności: reguły i wspólnoty zakonne, teologia fundamentalna, dogmatyczna i religioznawstwo. Ukończyłem również, studia podyplomowe z pedagogiki. Jestem mediatorem sądowym oraz wykładowcą. Piszę prozę poetycką i poezje – prelegent lubelskiego „Miasta Poezji”. Ponad to jestem miłośnikiem spacerów, dyskusji i długodystansowych pieszych rajdów krajoznawczych. Działaczem społecznym i samorządowym. Pomysłodawcą i autorem wielu inicjatyw i projektów, m.in.: tablicy upamiętniającej pierwszych obrońców Miasta Lublina – Lubelskich bohaterów II Wojny Światowej w obronnej kampanii wrześniowej w tym, m.in. – Zdzisława Podkowy, harcerza, członka grupy – „Przysposobienia Wojskowego”, dowódcy 1-dnego z oddziałów ZWZ-AK w Lublinie, aresztowanego i torturowanego „pod Zegarem”, osadzonego w więzieniu na Zamku Lubelskim, więźnia i męczennika, który – mając jedynie 22-lata – w obozie KL Auschwitz I „Stammlager” – w dniu: 3 listopada 1942 r.– oddał swoje życie za drugiego człowieka i wolność Ojczyzny.

Telefon:
502 601 993
Adres e-mail: