Wieniawskich muzyczna familia

Wieniawskich muzyczna familia

Zapraszam na spacer śladami Henryka oraz Józefa Wieniawskich, dwóch niezwykłe utalentowanych braci, doskonale znanych wszystkim melomanom. Opowiem Państwu o ich niezwykle barwnym życiu w scenerii miasta, w którym obaj przyszli na świat.

Henryk Wieniawski skrzypek i kompozytor. Rozpoczął studia w wieku 8 lat na najświetniejszej ówcześnie muzycznej uczelni Europy, w Konserwatorium paryskim. Ukończył ją w wieku lat 11, jako najmłodszy jej absolwent. Wkrótce rozpoczął tam też studia kompozytorskie, które ukończył w … pół roku. Był pierwszym skrzypkiem, o którym ośmielono się mówić, że dorównuje Niccolo Paganiniemu.

Józef Wieniawski rozpoczął studia w wieku 10 lat na tej samej uczelni, ale w przeciwieństwie do Henryka wybrał fortepian. Również kompozytor. Uczeń samego Franciszka Liszta, profesor konserwatorium moskiewskiego i brukselskiego.

Obaj przystojni, ciemnoocy, ciemnowłosi piekielnie zdolni. Nic dziwnego, że kobiety mdlały na ich koncertach. Ech Ci Lubelacy…

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
3 km
Liczba osób:
od 1 do 40
Cena:

220 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Joanna Kozak-Palak

Joanna Kozak-Palak

Nazywam się Joanna Kozak-Palak. Jestem absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wydziału Nauk Humanistycznych na kierunku Historii Sztuki. Jestem aktywnym członkiem Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” oraz Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Lublinie.

Od wielu lat pracuję z różnymi grupami oraz z klientami indywidualnymi. Oprowadzam dzieci i młodzież w różnym wieku, osoby dorosłe, seniorów oraz grupy osób niepełnosprawnych. Posiadam przeszkolenie i doświadczenie w zakresie współpracy z osobami niewidomymi (szkolenie poświadczone certyfikatem). Prowadzę wycieczki miejskie piesze, city-tour oraz piesze rajdy terenowe w bliższych i dalszych okolicach Lublina.
Ze mną zwiedzicie:
Państwowe Muzeum na Majdanku
Muzeum Lubelskie z Kaplicą Trójcy Świętej
„Klasztor w sercu miasta”, czyli Kościoła i Klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie
Linii Turystycznej „T” (zwiedzanie miasta z okien zabytkowych autobusów „Ziutek”, „Gutek” oraz „Ikarus”).

Telefon:
502 821 030