Joanna Kozak-Palak

Joanna Kozak-Palak
Nazywam się Joanna Kozak-Palak. Jestem absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wydziału Nauk Humanistycznych na kierunku Historii Sztuki. Jestem aktywnym członkiem Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” oraz Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Lublinie. Od wielu lat pracuję z różnymi grupami oraz z klientami indywidualnymi. Oprowadzam dzieci i młodzież w różnym wieku, osoby dorosłe, seniorów oraz grupy osób niepełnosprawnych. Posiadam przeszkolenie i doświadczenie w zakresie współpracy z osobami niewidomymi (szkolenie poświadczone certyfikatem). Prowadzę wycieczki miejskie piesze, city-tour oraz piesze rajdy terenowe w bliższych i dalszych okolicach Lublina. Ze mną zwiedzicie: Państwowe Muzeum na Majdanku Muzeum Lubelskie z Kaplicą Trójcy Świętej „Klasztor w sercu miasta”, czyli Kościoła i Klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie Linii Turystycznej „T” (zwiedzanie miasta z okien zabytkowych autobusów „Ziutek”, „Gutek” oraz „Ikarus”).
Języki:
polski
Telefon:
502 821 030

Trasy

Poznajmy razem zabytki Lublina związane z niezwykłym wydarzeniem jakim była Unią Lubelską, podpisana w Lublinie w 1569 r. Czeka na nas Kaplica Trójcy Świętej, Kościół pw. św. Stanisława wraz Klasztorem OO. Dominikanów oraz pomnik Unii Lubelskiej.
Zapraszam na spacer śladami Henryka oraz Józefa Wieniawskich, dwóch niezwykłe utalentowanych braci, doskonale znanych wszystkim melomanom. Opowiem Państwu o ich niezwykle barwnym życiu w scenerii miasta, w którym obaj przyszli na świat.
Podczas spaceru opowiem Państwu o browarnikach, ich zasługach dla miasta, i o ich grzeszkach. Dowiemy się, gdzie znajdowały się browary, słodownie i chmielarnie. Opowiem kto, kiedy i gdzie warzył piwo, a także kiedy i w jakim celu powstała… lodówka.