Joanna Kozak-Palak

Joanna Kozak-Palak
Nazywam się Joanna Kozak-Palak. Jestem absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wydziału Nauk Humanistycznych na kierunku Historii Sztuki. Jestem aktywnym członkiem Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” oraz Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Lublinie. Od wielu lat pracuję z różnymi grupami oraz z klientami indywidualnymi. Oprowadzam dzieci i młodzież w różnym wieku, osoby dorosłe, seniorów oraz grupy osób niepełnosprawnych. Posiadam przeszkolenie i doświadczenie w zakresie współpracy z osobami niewidomymi (szkolenie poświadczone certyfikatem). Prowadzę wycieczki miejskie piesze, city-tour oraz piesze rajdy terenowe w bliższych i dalszych okolicach Lublina. Ze mną zwiedzicie: Państwowe Muzeum na Majdanku Muzeum Lubelskie z Kaplicą Trójcy Świętej „Klasztor w sercu miasta”, czyli Kościoła i Klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie Linii Turystycznej „T” (zwiedzanie miasta z okien zabytkowych autobusów „Ziutek”, „Gutek” oraz „Ikarus”).
Języki:
polski
Telefon:

Trasy

Zapraszam na spacer śladami Henryka oraz Józefa Wieniawskich, dwóch niezwykłe utalentowanych braci, doskonale znanych wszystkim melomanom. Opowiem Państwu o ich niezwykle barwnym życiu w scenerii miasta, w którym obaj przyszli na świat.
Poznajmy razem zabytki Lublina związane z niezwykłym wydarzeniem, jakim była Unią Lubelską, podpisana w Lublinie w 1569 r. Czeka na nas Kaplica Trójcy Świętej, Kościół pw. św. Stanisława wraz z Klasztorem oo. Dominikanów oraz pomnik Unii Lubelskiej.
Podczas spaceru opowiem Państwu o browarnikach, ich zasługach dla miasta, i o ich grzeszkach. Dowiemy się, gdzie znajdowały się browary, słodownie i chmielarnie. Opowiem kto, kiedy i gdzie warzył piwo, a także kiedy i w jakim celu powstała… lodówka.