„Z miłości do latania” – powstanie i rozwój – „Portu Lotniczego Lublin S.A.” – w Świdniku

„Z miłości do latania” – powstanie i rozwój – „Portu Lotniczego Lublin S.A.” – w Świdniku

Pomiędzy rokiem: 2012-2014 – „Perła Lubelszczyzny” – czyli nowo erygowany – „Port Lotniczy Lublin S.A.” – w Świdniku – był najbardziej dynamicznie i najszybciej rozwijającym się zakładem pracy – nie tylko w regionie, ale i w Polsce.

Kandydaci i chętni do pracy na lotnisku – niczym prawdziwi, odważni – „westmani z dzikiego zachodu” – pragnąc odkryć nowe światy” – jak by napisał – Afred Lord Tennyson – i przeżyć swoją jedną i jedyną – tak niepowtarzalną – „życiowa przygodę” – chcieli również – jak pisał poeta-wizjoner – Walter „Walt” Witman – ” krzyknąć  ponad dachami świata” – i koniecznie – „dopisać do tej historii swój wers” – więc aby podjąć tę pionierską, odpowiedzialną i trudną pracę – zostawiali swoje dotychczasowe rozmaite zajęcia – podejmując trudne wyzwanie – wielomiesięcznego i żmudnego przygotowania do/i – procesu rekrutacji a później – mozolny trud serii – „idących z automatu” szeregu nowych, równie trudnych, specjalistycznych szkoleń.

Mecenat nad rozwojem nowego portu lotniczego i nadzór nad interdyscyplinarnymi szkoleniami – objęli doświadczeni i utytułowani – wybitni specjaliści z różnych dziedzin bezpieczeństwa i lotnictwa.

Podczas tej niezwykłej, sentymentalnej podróży, która podczas spaceru – będzie zarazem – „próbą przywołania” – jak również próbą wiernej rekonstrukcji – szeregu różnorodnych faktów i prawdziwych zdarzeń – głównie z okresu dynamicznego powstawania i ekstrapolacji – „Portu Lotniczego Lublin S.A.”– w Świdniku – w latach: 2012-2014 – poruszone zostaną wszystkie szczegóły oraz całokształt tematów i zagadnień – związanych ze świdnickim Aerodromem i jego historią. Ten autorski, specjalistyczny spacer – ma również za zadanie ukazać istotne wydarzenia, mało znane a interesujące fakty i przybliżyć nieznane informacje.

Dedykacja:

Spacer – dedykuję – moim wykładowcom, mistrzom i nauczycielom: Elicie polskich pilotów ze słynnej, przedwojennej „podchorążówki” – Szkoły Podchorążych Lotnictwa” (SPL), a obecnie – dęblińskiej – „Szkoły Orląt” – Lotniczej Akademii Wojskowej (LAW) – w Dęblinie” – a w szczególności – wszystkim turystom – chcącym poznać tę niezwykle piękną historię.

Idea spaceru

Podczas tej niezwykłej, sentymentalnej podróży, która podczas spaceru – będzie zarazem – „próbą przywołania” – jak również próbą wiernej rekonstrukcji – szeregu różnorodnych faktów i prawdziwych zdarzeń – głównie z okresu dynamicznego powstawania – „Portu Lotniczego Lublin S.A.”– w Świdniku – w latach: 2012-2014 – poruszone zostaną wszystkie szczegóły oraz całokształt tematów i zagadnień – związanych ze świdnickim Aerodromem i jego historią.

Ten autorski, specjalistyczny spacer – ma również za zadanie ukazać istotne wydarzenia, mało znane a interesujące fakty i przybliżyć nieznane informacje.

Scenariusz trasy

Wycieczka na teren – „Portu Lotniczego Lublin S.A.” (PLL. S.A.) – w Świdniku

  • Początek spaceru:

Plac przed terminalem pasażerskim („Przyloty” – ang. Arrivals). W zależności od potrzeb zwiedzających – istnieje możliwość rozpoczęcia spaceru w innym miejscu.

  • Koniec spaceru:

Plac przed terminalem pasażerskim („Odloty” – ang. Departures). W zależności od potrzeb zwiedzających – istnieje możliwość zakończenia spaceru w innym miejscu.

Trasa spaceru – jest elastyczna i dostosowana do indywidualnych potrzebach turystów i zwiedzających.

Czas trwania spaceru:

W zależności od potrzeb zwiedzających (optymalnie ok.: 2h-3h ) maksymalnie: do 5 h.

Koszt spaceru

Koszt oferty dla grup:

  • 2-4 osób – 2h/140 zł
  • 5-9 osób – 2h/160 zł
  • 10-14 osób – 2h/200 zł
  • 15-19 osób – 2h/220 zł
  • 20-24 osób – 2h/260 zł
  • 25-29 osób – 2h/320 zł
  • 30-34 osób – 2h/360 zł
  • 35-39 osób – 2h/420 zł
  • 40-45 osób – 2h/460 zł

Koszt oferty dla osób zainteresowanych – dołączających do grup zorganizowanych w trakcie trwania spaceru:

  • Do grupy w przedziale: 2-4 osób: 45 zł/os./1h
  • Do grupy w przedziale: 5-19 osób: 40zł/os./1h
  • Do grupy w przedziale: 20-29 osób: 35 zł/os./1h
  • Do grupy od: 30 osób: 20 zł/os./1h: 30 zł/os./1h

W przypadku turystów indywidualnych – istnieje możliwość negocjacji ceny.

Wersja językowa trasy

Podstawowa wersja językowa spaceru: polski, angielski. W zależności od potrzeb zwiedzających – istnieje także możliwość oprowadzania w innych językach.

Informacja o trasie

Język:
polski, angielski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Piątek, Sobota, Niedziela, Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek
Czas trwania:
do 3 godzin, ponad 3 godziny
Długość trasy:
1 km
Liczba osób:
od 2 do 45
Cena:

od 30 zł

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Adam Podkowa

Adam Podkowa

Jestem Przewodnikiem po Państwowym Muzeum na Majdanku, przewodnikiem turystyczny po mieście Lublinie, organizatorem turystyki i krajoznawstwa. Mikromodelarzem i rekonstruktorem historyczny przy „Pracowni Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej” w Warszawie (m.in.: typy broni i uzbrojenia, mundury, wojska lądowe i broń pancerna), mgr Teologii KUL Jana Pawła II o specjalności: reguły i wspólnoty zakonne, teologia fundamentalna, dogmatyczna i religioznawstwo. Ukończyłem również, studia podyplomowe z pedagogiki. Jestem mediatorem sądowym oraz wykładowcą. Piszę prozę poetycką i poezje – prelegent lubelskiego „Miasta Poezji”. Ponad to jestem miłośnikiem spacerów, dyskusji i długodystansowych pieszych rajdów krajoznawczych. Działaczem społecznym i samorządowym. Pomysłodawcą i autorem wielu inicjatyw i projektów, m.in.: tablicy upamiętniającej pierwszych obrońców Miasta Lublina – Lubelskich bohaterów II Wojny Światowej w obronnej kampanii wrześniowej w tym, m.in. – Zdzisława Podkowy, harcerza, członka grupy – „Przysposobienia Wojskowego”, dowódcy 1-dnego z oddziałów ZWZ-AK w Lublinie, aresztowanego i torturowanego „pod Zegarem”, osadzonego w więzieniu na Zamku Lubelskim, więźnia i męczennika, który – mając jedynie 22-lata – w obozie KL Auschwitz I „Stammlager” – w dniu: 3 listopada 1942 r.– oddał swoje życie za drugiego człowieka i wolność Ojczyzny.

Telefon:
502 601 993
Adres e-mail: