Mandragora Restauracja Żydowska

Mandragora Restauracja Żydowska

Niezwykła podróż wgłąb kultury i tradycji żydowskiej, przeplatanej historią przedwojennego Lublina. Mandragora jest jak żydowski dom, w którym atmosfera rodzinności, serdeczności, przyjaźni i miłości jest czymś naturalnym. Sercem kuchni jest tradycja, historia dania i szacunek do produktu. Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie są dumą wszystkich żydowskich kobiet oraz fundamentem kuchni naszej Restauracji. Karta menu otwiera drzwi do zwykłego żydowskiego domu, a w nim szczególną rolę odrywa kuchnia. Przepełniona tradycją, historią i symboliką, a jej smaki przywołują tęsknotę za światem, który przeminął. Dania w tej karcie nie są przypadkowe, większość z nich przygotowane są na podstawie ponad stuletnich receptur i są swoistą podróżą po kalendarzu żydowskim. Zapraszam Cię w kulinarną podróż, gdzie tradycja łączy się ze współczesnością. Kuchnia żydowska jest przepełniona symboliką. Każde danie nawiązuje do świąt lub wydarzeń z dziejów Izraela. Holiszki to tradycyjne danie na święta Sukkot, czulent obowiązkowo musi być na zakończenie szabatu, ryba na Rosh Haszana, a latkes na najpiękniejsze święta – Chanuka.
Logo Restauracji Żydowskiej Mandragora
Adres:
ul. Rynek 10
Rezerwacje:

telefonicznie, mailowo, przez social media

Telefon:
Kuchnia:
tradycyjna kuchnia żydowska
Dania wegetariańskie
Dania wegańskie
Ogródek
Przyjazna zwierzętom
Przyjazna dzieciom
Dla niepełnosprawnych
Własny parking

Charakterystyczne cechy lokalu

Restauracj a Mandragora, zbliżenie na danie

Koncerty klezmerskie

Każdy piątek w Mandragorze to spotkanie z tradycyjną muzyką żydowską na żywo.

Ogródek Mandragory na patio

Urokliwe patio

z widokiem na Wieżę Trynitarską z zupełnie innej perspektywy.

Trzy osoby siedzą przy zastawionym stole

Niepowtarzalna atmiosfera

którą oddaje wystrój nawiązujący do żydowskiego domu.

Dania polecane przez Miejsce Inspiracji

jedno z najbardziej tradycyjnych szabatowych specjałów. Gefilte fisz – są łatwe do jedzenia w Szabat, gdyż nie sprawiają problemów z borer (oddzielaniem złego od dobrego, jednym z 39 malachot – czynności zabronionych w Szabat), które napotykamy podczas jedzenia ościstej ryby. Od pokoleń serwowana na liściu sałaty z chrzanem i ćwikłą.

nasza specjalność! Połówka kaczki faszerowana jabłuszkami, glazurowana miodem. Danie przygotowywane na wszelkie uroczystości rodzinne.

to nadziewana gęsia szyja – to danie wywodzi się z kuchni Żydów Aszkenazyjskich. W jidysz słowo pipek, pochodzące od niemieckiego Pfeifen, oznacza rurkę.

tradycyjna potrawa kuchni żydowskiej. Czulent to bardzo wolno gotowane danie, przyrządzane z mięsa, z fasolą, cebulą, kaszą jęczmienną lub jaglaną. Spożywany na zakończenie Szabatu.

tradycyjne pieczywo żydowskie.

tradycyjne żydowskie pieczywo.

 

Galeria

Aktualności