Volodymyr Dyshlevuk

Volodymyr Dyshlevuk
Jestem absolwentem historii i psychologii. Na co dzień współpracuję z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” i biurem podróży ROOTKA. Jako Przewodnik po Lublinie i okolicach pragnę zachęcać turystów do wspólnego odkrywania Lublina. Na swoje spacery zapraszam grupy zorganizowane i osoby prywatne w każdym wieku. Prowadzę także warsztaty o tym, jak oprowadzać, a także o interpretacji dziedzictwa w pracy przewodnika. Jestem tłumaczem poezji, sztuk teatralnych, esejów i pamiętników ocalałych z Zagłady. Oprowadzam w języku polskim, rosyjskim, ukraińskim i angielskim. Do każdego oprowadzania podchodzę indywidualnie, uwzględniając zainteresowania turystów indywidualnych i grup.
Języki:
polski, angielski, rosyjski, ukraiński

Trasy

Wśród mniejszości religijnych zamieszkujących Lublin grekokatolicy należą do tych mniej znanych. A przecież są w tym mieście już od czterystu lat! Na spacerze zobaczymy miejsca związane z wiekami obecności unitów w Lublinie.
W ciągu trzech godzin razem odkryjemy skomplikowane, aczkolwiek interesujące dzieje Żydów lubelskich. Miasto to słynęło w całej Europie Wschodniej ze swoich mędrców i ksiąg.
Podczas spaceru zobaczymy miasto od mniej widocznej strony, której na dodatek większość ludzi próbuje unikać – od strony śmierci. Teraz miejsca, wprost związane ze światem umarłych, nie są szczególnie wyeksponowane w przestrzeni Śródmieścia, ale nie zawsze tak było.