Miejsca Inspiracji w wiosennej edycji Restaurant Week!

18 lutego 2022 r.

Rusza kolejna, wiosenna edycja Restaurant Week! Przez kilkanaście dni smakosze kuchni regionalnej i międzynarodowej, będą mogli rozkoszować się daniami przygotowanymi specjalnie na to wydarzenie. Wśród lokali biorących udział w wydarzeniu są aż 4 Miejsca Inspiracji!

Restaurant Week po długiej przerwie powraca do Lublina! Wiosenna edycja tego popularnego w całym kraju kulinarnego wydarzenia odbędzie się już w dniach 23 marca – 10 kwietnia 2022 r. i obejmie aż 23 świetne restauracje z Lublina i okolic. Udział biorą także uczestnicy Programu Miejsce Inspiracji:

Legendy Miasta
  • W 2PIER Szef Jakub Piętowski zaprasza na chowder z kukurydzy w ramach przystawki i burgera ze stekiem arborio i kalafiora. Druga propozycja to ceviche z karpia na wejście i confit z policzka wołowego jako danie główne. Oba zestawy zwieńczone tiramisu z sosem baileys i lodami.
  • Perłowa Pijalnia Piwa kusi stekiem z selerem, oblanym białym sosem z musztardą francuską, a poprzedzonym kremem z marchwi z imbirem i słonecznikiem. Wybrać można także drugi zestaw. Tu tu daniem głównym jest policzek wołowy w sosie piwnym. Na koniec – bread and butter pudding na deser.
  • Legendy Miasta mają w zanadrzu przystawkę – mozaikę z łososia gravlax w wodorostach, a także danie główne – miętusa z kiszonymi warzywami korzennymi. W alternatywie bycze jądro z chlebem własnego wypieku oraz kaczkę w trzech odsłonach (noga, pâté i roladka). Deser? Owszem, szarlotka z włoską bezą.
  • Niepospolita stawia na crème brûlée z podpieczonym kozim serem i falafela z czerwonej soczewicy. Zestaw B z kolei składa się z kremu z małż i dyni z chipsem z tapioki oraz gulaszu z jelenia z chorizo. Na deser muffin daktylowy z gorzką czekoladą, nadziany karmelem z serem pleśniowym.

W wydarzeniu biorą udział restauracje oferujące kuchnie całego świata. Dlatego sprawdźcie ofertę wszystkich lubelskich restauracji na stronie internetowej Restaurant Week Polska.