Danuta Borzecka

Danuta Borzecka
Z wykształcenia jestem specjalistą do spraw turystyki, z dyplomem magistra uzyskanym na AWF Poznań oraz Przewodnikiem turystycznym. Swoją przygodę z turystyką rozpoczęłam jednak dużo wcześniej. Podczas Studium Turystycznego w Zespole Szkół im. Vetterów w Lublinie odkryłam, że ta praca to moje powołanie. W ciągu 20 lat przeszłam od klasycznych form oprowadzania, poprzez oprowadzanie w strojach, oprowadzanie teatralne czy gry miejskie. Podczas spacerów staram się z pasją i humorem przybliżyć turystom urokliwe zakątki Lubelszczyzny: Lublin, Kazimierz Dolny, Puławy, Janowiec i Nałęczów.
Języki:
polski, angielski
Telefon:
606 311 372

Trasy

Spacer, przybliżyć ma Lublin, jako miasto, które oczarowało filmowców swoją autentycznością. Grał Wilno, Kraków, Warszawę. Czasami nawet sam Lublin.
Spacer dla osób i grup, które nie mają zbyt wiele czasu, a chciałyby poczuć magię Lublina. Spacer przybliży historię tego miejsca oraz najbardziej znane zabytki miasta.
Zagadki lubelskiej mieszczki to forma łącząca klasyczne zwiedzanie z grą miejską. Z przewodniczką w stroju stylizowanym na dawny strój mieszczański turyści zwiedzą wzgórza Zamkowe oraz Staromiejskie. Usłyszą moc historii i opowieści z barwnych dziejów Lublina. Mieszczka w koszyczku ma dla nich moc łamigłówek i zadań, których rozwiązanie doprowadzi do kresu wędrówki.