Danuta Borzecka

Danuta Borzecka
Z wykształcenia jestem specjalistą do spraw turystyki, z dyplomem magistra uzyskanym na AWF Poznań oraz Przewodnikiem turystycznym. Swoją przygodę z turystyką rozpoczęłam jednak dużo wcześniej. Podczas Studium Turystycznego w Zespole Szkół im. Vetterów w Lublinie odkryłam, że ta praca to moje powołanie. W ciągu 20 lat przeszłam od klasycznych form oprowadzania, poprzez oprowadzanie w strojach, oprowadzanie teatralne czy gry miejskie. Podczas spacerów staram się z pasją i humorem przybliżyć turystom urokliwe zakątki Lubelszczyzny: Lublin, Kazimierz Dolny, Puławy, Janowiec i Nałęczów.
Języki:
polski, angielski
Telefon:

Trasy

Spacer dla osób i grup, które nie mają zbyt wiele czasu, a chciałyby poczuć magię Lublina. Spacer przybliży historię tego miejsca oraz najbardziej znane zabytki miasta.
Spacer, przybliżyć ma Lublin, jako miasto, które oczarowało filmowców swoją autentycznością. Grał Wilno, Kraków, Warszawę. Czasami nawet sam Lublin.
Zagadki lubelskiej mieszczki to forma łącząca klasyczne zwiedzanie z grą miejską. Z przewodniczką w stroju stylizowanym na dawny strój mieszczański turyści zwiedzą wzgórza Zamkowe oraz Staromiejskie. Usłyszą moc historii i opowieści z barwnych dziejów Lublina. Mieszczka w koszyczku ma dla nich moc łamigłówek i zadań, których rozwiązanie doprowadzi do kresu wędrówki.