Gorzko-słodki Lublin

Gorzko-słodki Lublin

Ten wyjątkowo pyszny, kulinarny spacer z przewodnikiem, jest poszerzony o elementy parateatralne, pobudzające zaangażowanie uczestników. Niezwykle wdzięczna tematyka kulinarna zahaczy także o zagadnienia dawnego ulicznego handlu żywnością oraz funkcjonujące niegdyś sklepy korzenne.

Postać kelnera Aleksandra „przemyci” natomiast do świadomości uczestników przepisy na lubelskie specjały.

Uczestnicy spaceru, poznają legendarne miejsca na kulinarnej mapie Lublina. Restaurację „Europa”, do której chadzano na dobry trunek, „Teatralną”, czy Gospodę Chrześcijańską, popularnie nazywaną „Knajpą U Ojca Grudnia”, gdzie artyści byli mile widziani. Dowiedzą się który lokal dogadzał podniebieniom aktorów, poetów, a nawet samego Marszałka, oraz że ulica Kościuszki była pełna lokali gastronomicznych. Nie zabraknie także słodkich opowieści przy okazji odwiedzin na Krakowskim Przedmieściu kultowej cukierni „Chmielewskich”. Przechadzając się ulicą Nową, (obecną Lubartowską) przywołany zostanie smak leguminy, makagigi i wszelkiego rodzaju „towaru korzennego”. Nie zabraknie także informacji o dawnej „Dzielnicy za Bramą” oraz dzisiejszym „kulinarnym oku” Koziego Grodu, czyli Starym Mieście.

Radzimy przygotować się na niesamowicie smaczny spacer.

Informacja o trasie

Język:
polski
Tematyka:
spacer tematyczny
Dzień tygodnia:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela
Czas trwania:
do 2 godzin
Długość trasy:
-
Liczba osób:
od 8 do 40
Cena:

400 zł za grupę

Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniora
Dla niepełnosprawnych ruchowo
Dla zwierząt

Zarezerwuj spacer telefonicznie lub mailowo, korzystając z danych kontaktowych Przewodnika poniżej

Łukasz Fiuta

Łukasz Fiuta

Jako historyk z wykształcenia i przewodnik turystyczny z zamiłowania, nieustannie na nowo zachwycam się Lublinem. Swoją przygodę ze spacerami tematycznymi rozpocząłem jako prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” w 2014 roku. Impulsem i inspiracją do tego była proza lubelskiego pisarza Marcina Wrońskiego. Przez kilka ostatnich lat udało mi się także, pogłębić wiedzę o Lublinie międzywojennym. Dodatkowo jestem zaangażowany w projekt – Lubliniarnia, w ramach którego zrodził się pomysł na spacery tematyczne z pogranicza poezji i gastronomii, okraszone wątkami kryminalnymi – „Knajpiane życie Józefa Cz”.

Telefon:
605 389 934
Adres e-mail: