Tak smakuje Lublin, czyli o dziedzictwie lubelskiej kuchni w kwartalniku KUKBUK

26 kwietnia 2021 r.

Wybierając się na wycieczkę do Lublina warto zapoznać się z lokalnymi przysmakami i skosztować ich w tutejszych restauracjach.

Katalog KUKBUK - Rynek Starego Miasta w Lublinie

Lublin usytuowany na wschodzie Polski czerpie z dobrodziejstw dziedzictwa kulinarnego regionu, jego tradycji i wschodniej gościnności. Ważne miejsce w lubelskiej kuchni zajmują takie produkty jak kasze, miody, oleje lniany czy rzepakowy, jabłka, maliny oraz ryby słodkowodne. Na talerzach gości też gęsina, kaczki oraz tradycyjne wypieki, takie jak cebularze czy sodziaki. Lubelscy restauratorzy czerpią w pełni z lokalnych skarbów natury i tradycyjnych przepisów podporządkowując menu zasadzie sezonowości.

Klienci oraz turyści coraz częściej świadomie dokonują wyboru lokali serwujących tradycyjne dania w nowoczesnym wydaniu. Miasto natomiast od lat wspiera wartościowe inicjatywy, wzmacniając wizerunek Lublina jako destynacji atrakcyjnej kulinarnie poprzez Program Kuchnia Inspiracji. Obecnie trwa jego VI edycja, mająca na celu wyłonienie 10 najlepszych lokali, które w kolejnych dwóch latach będą promować dziedzictwo kulinarne Lublina i regionu.

KUKBUK to pismo od lat obecne w Polsce i wyznaczające trendy w kuchni i nie tylko. Łączy ono w sobie ideę książki kucharskiej oraz magazynu lifestylowego. W wiosennym wydaniu prestiżowego kwartalnika znalazł się artykuł o dziedzictwie kulinarnym Lublina okraszony smacznymi zdjęciami.