Klimatyczne ogródki w Miejscach Inspiracji, czyli sposób na relaks w mieście

25 lipca 2022 r.

Jeśli poszukujecie klimatycznych, tętniących życiem letnich ogródków, to nie mogliście trafić lepiej. Miejsca Inspiracji polecają się na lunch, popołudniową kawę i niezapomnianą kolację.

Lato trwa i skłania do przesiadywania w zacienionych ogródkach lubelskich restauracji. Urokliwym miejscem jest ogródek restauracji 2PIER, gdzie nie tylko rozpostrze się przed wami piękny widok na plac Teatralny i Ogród Saski, ale także rozkołyszą was koncerty na żywo.  W karcie klasyki Również ParZona zaprasza na weekendowe koncerty na Letniej Scenie ParZony. Tutejszy ogródek rozciąga się u kresu ulicy Krótkiej i doskonale komponuje z tkanką Krakowskiego Przedmieścia.

Ogródek ParZona

Perłowa Pijalnia Piwa kusi swoim Perłowym Podwórkiem usytuowanym w zacisznym dziedzińcu dawnego klasztoru ojców reformatów. Jak zwykle skosztujecie tu wybornych, autorskich produktów piwowarskich, a także koktajli i oczywiście doskonałej kuchni łączącej street food z nurtem slow. Równie klimatyczne jest patio Restauracji Żydowskiej Mandragora. Punktowe światło, obrazki na ścianach i aromat wybitnej kuchni opartej na ponad stuletnich przepisach.

Niepospolita proponuje widok na Rynek Starego Miasta. Można przysiąść, podziwiać wielowiekowe kamienice i sączyć jeden z wielu koktajli z czasów międzywojnia w akompaniamencie dań z epoki. Swój urok przed gośćmi roztacza także ogródek Zielonego Talerzyka. Jest tu zielono i przyjemnie, zwłaszcza przy niesamowitych smakach serwowanych przez restaurację. Dania powstają zawsze ze świeżych, regionalnych składników. Na koniec ogródek z widokiem na Bramę Krakowską i Krakowskie Przedmieście, czyli Tinto. Kto by nie chciał skosztować światowego wina z taką panoramą?