Laureaci programu Kuchnia Inspiracji wyłonieni!

2 czerwca 2021 r.

Dotychczasowy program Miejsce Inspiracji od tego roku zyskuje nową nazwę – Kuchnia Inspiracji. W rekrutacji do edycji 2021-2022 zgłosiło się 36 lokali gastronomicznych, spośród których wyłoniono 10 laureatów.

Restauracj a Mandragora, zbliżenie na danie

Wybór był niezwykle trudny. Lokale, które wzięły udział w naborze, nie tylko wykazały świadomość swojej tożsamości, ale również udowodniły, że budują swoją markę w oparciu o inspirację dziedzictwem kulinarnym Lublina i regionu, współpracę z lokalnymi producentami i dostawcami, politykę less waste, a także współpracę z lokalnymi twórcami i instytucjami kultury.

Program ma na celu wyłonienie tych miejsc na gastronomicznej mapie Lublina, które wyróżniają się jakościową kuchnią oraz tworzą miejsca spotkań, gdzie zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają szansę na wyjątkowe doświadczenia kulinarne i kulturowe. Na tej podstawie wyłoniono 10 lokali gastronomicznych – restauracji, bistro i cukierni, które w następnych dwóch latach będą nosiły tytuł Kuchni Inspiracji.

Wśród laureatów znalazły się marki znane z poprzednich edycji Programu – Mandragora Restauracja Żydowska, Perłowa Pijalnia Piwa, ParZona, a także 2PiEr. Wśród debiutantów pojawili się: Chrupko, Anabilis, Legendy Miasta, Tinto, Zielony Talerzyk i Niepospolita. Laureatom serdecznie gratulujemy!

1. 2PiEr

2. Anabilis

3. Chrupko

4. Legendy Miasta

5. Mandragora Restauracja Żydowska

6. Niepospolita

7. ParZona

8. Perłowa Pijalnia Piwa

9. Tinto

10. Zielony Talerzyk

Kuchnia Inspiracji 2021-2022